Faworyt z Tatarstanu pokonany w hali CRS!

2020-11-14 20:06

Po świetnym meczu Zastal Enea BC Zielona Góra pokonał na własnym terenie Uniks Kazań 92:86.

Początek spotkania Zastal praktycznie przespał. Już po chwili od rozpoczęcia pojedynku Uniks prowadził 10:1. Wtedy jednak nastąpiło niespodziewane przełamanie, w wyniku którego zielonogórzanie zanotowali serię aż 16:2! Na tym jednak podopieczni trenera Tabaka nie poprzestali i w drugiej kwarcie zdołali wypracować nawet 17-punktową przewagę.

Goście wrócili jednak do gry po przerwie, odrabiając większość strat, ale i tak koszykarze z Winnego Grodu długo nie pozwalali gościom na więcej. Musieli oni jednak być bardzo uważni, bowiem im bliżej końca, tym groźny Uniks czaił się coraz bliżej Zastalu. Drużyna z Tatarstanu dopadła miejscowych na nieco ponad minutę przed końcem spotkania. Na szczęście już niedługo później zielonogórzanie naprawili tę sytuację, ponownie obejmując prowadzenie za sprawą dwóch niezwykle cennych trójek Iffe Lundberga. Polski zespół wytrzymał w końcówce napór Rosjan, dzięki czemu zanotował zwycięstwo 92:86.

To 2. wygrana Zastalu w bieżącym sezonie Zjednoczonej Ligi VTB. Aktualnie legitymuje się on bilansem 2:6. Kolejny mecz zielonogórzanie zagrają już w poniedziałek, tym razem w ramach Energa Basket Ligi do Winnego Grodu przyjedzie Hydrotruck Radom.

VTB United League: Zastal Enea BC Zielona Góra – Uniks Kazań 92:86 (25:18, 21:17, 20:24, 26:27)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Richard 16, Lundberg 32, Ponitka 4, Reynolds 8, Groselle 17 – Porada, Traczyk, Put 0, Freimanis 15, Berzins 0, Koszarek 0.
Uniks Kazań: Canaan 5, White 22, Morgan 16, Holland 6, Kolesnikow 14 – Brown 5, Antipow 0, Żbanow 0, Siergiejew, Klimienko 0, Uzinski 0, Smith 18.