Bolesna porażka w Iłowej

2020-11-15 11:11

Mimo niezłej pierwszej połowy Lechia II Zielona Góra przegrała w sobotę w Iłowej aż 1:4. Losy meczu drastycznie odmieniły się w 10 minut po przerwie.

Podopieczni Macieja Góreckiego dobrze rozpoczęli to spotkanie i nic nie zapowiadało późniejszej klęski. W 19. minucie objęli oni prowadzenie, dzięki trafieniu Macieja Brzeźniaka z rzutu wolnego. Miejscowi odpowiedzieli bramką „do szatni”, jednak najgorszy fragment meczu miał miejsce na początku drugiej połowy. Wówczas Piast w przeciągu 10 minut odmienił rezultat z 1:1 na 4:1. Ten błyskawiczny zryw ustalił tym samym końcowy wynik meczu.

Po 18. kolejce JAKO IV Ligi Lechia II Zielona Góra plasuje się na 10. lokacie. Za tydzień zakończy ona rundę jesienną domowym pojedynkiem ze Spójnią Ośno Lubuskie.

JAKO IV Liga, 17. kolejka: Piast Iłowa – Lechia II Zielona Góra 4:1 (1:1)
0:1 Maciej Brzeźniak 19’
1:1 Mykola Czernyszenko 45’
2:1 Ajadi Kamoli Abiola 47’
3:1 Ajadi Kamoli Abiola 51’
4:1 Michał Ferenzy 55’

Piast Iłowa: Leńczuk – Czernyszenko, Wdowiak, Grycaj, Brzezicki, Słomiński, Szczęch, Hutyria, Góral (C), Ferenzy, Abiola – Puchalski, Pasternak, Ekser, Dąbrowski, Borkowski, Klisowski, Pankowski.
Lechia II Zielona Góra: Mikołajczuk – Kocik, Łyczko, Olejniczak (C), Samek, Brzeźniak, Jasiak, Sowiński, Topolski, Zioła, Lisowski – Marczak, Bitner, Jasiński, Ławecki, Bednarz, Waszkowiak.