Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘTriumfy zielonogórzan w barażach o Centralną Ligę Juniorów!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-11-15 15:54

Zielonogórscy młodzieżowcy świetnie spisali się w pierwszych meczach barażowych o Centralną Ligę Juniorów. TS Przylep u siebie pokonał Polonię Nysa w kategorii U-15, a Lechia U-17 na wyjeździe rozgromiła Pomologię Prószków.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zacznijmy od meczu w zielonogórskim Przylepie, gdzie TS podejmował Polonię Nysa. Trampkarze z Winnego Grodu od samego początku dobrze weszli w mecz, spychając przeciwników do defensywy. Zespół Remigiusza Chyły wyraźnie dominował na murawie, co rusz zagrażając bramce przyjezdnych. Wreszcie po pół godzinie gry nastąpiło upragnione otwarcie wyniku – wówczas po przewinieniu gości Maciej Pawelec podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i pewnie wykorzystał rzut karny.

Niedługo po przerwie ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu przeważający na murawie Przylep wypracował sobie cenną dwubramkową zaliczkę przed rewanżem. W końcówce goście próbowali jeszcze poprawić nieco ten rezultat, ale nie zdołali poważniej zagrozić bramce Konrada Motykiewicza.

Baraż o CLJ U-15: TS Przylep Zielona Góra – KS Polonia Nysa 2:0 (1:0)
1:0 Maciej Pawelec (rzut karny) 30’
2:0 Maciej Pawelec 42’

Składy drużyn:
TS Przylep Zielona Góra: Motykiewicz – Michałowski, Dąbrowski, Papież, Stachowiak, Iwanowicz, Tokar, Chyszpolski, Bigos, Kowalczyk, Pawelec – Dankowski, Antoszewski, Chojnacki, Pawłowski, Radomski, Klóska, Jaworski.
Polonia Nysa: Gabryliszyn – Mazański, Skierzewski, Kozłowski, Gadzina, Froń, Kulpa, Nastasowski, Stanisławczyk, Bogacz, Lizak – Dyrek, Grenda, Błoch, Należny, Kubicz.

W tym samym czasie w Prószkowie w województwie opolskim juniorzy młodsi Lechii mierzyli się z miejscową Pomologią. W tym pojedynku bardzo szybko stało się jasne, że zielonogórzanie nie zamierzają brać jeńców. Już po kwadransie gry prowadzili oni 2:0, a nim nastała przerwa wynik brzmiał aż 7:0. Po zmianie stron piłkarze z Grodu Bachusa dorzucili jeszcze jedno trafienie i wywieźli z Prószkowa okazałą zaliczkę.

Baraż o CLJ U-17: PLUKS Pomologia Prószków – KS Lechia Zielona Góra 0:8 (0:7)

Rewanżowe mecze barażowe będą miały miejsce już w przyszłym tygodniu. W środę w Winnym Grodzie Lechia zagra z Pomologią, a w sobotę TS Przylep uda się do Nysy.


14

0

2

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności