Zastal znów perfekcyjny we własnej hali! HydroTruck rozgromiony w Winnym Grodzie

2020-11-16 20:49

Zastal Enea BC Zielona Góra odprawił dziś z kwitkiem kolejną ekipę z Energa Basket Ligi. Tym razem gorycz porażki w Grodzie Bachusa musiał przełknąć HydroTruck Radom.

Pojedynek 6. w tabeli Zastalu z 14. HydroTruckiem zdawał się mieć wyraźnego faworyta. Potwierdziły to pierwsze akcje meczu, w których grający jak z nut zielonogórzanie błyskawicznie pokazali przyjezdnym, że nie zamierzają pozwolić im na sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki. Cecil Williams do spółki z Geoffrey’em Groselle’m i Janisem Berzinsem doprowadzili szybko do wyniku 12:2 i zmusili tym samym trenera Roberta Witkę do błyskawicznego time-outu. Po nim ofensywnie nastawiony Zastal nie zwolnił jednak tempa i wygrał inauguracyjną kwartę 32:17.

W drugiej odsłonie dnia podopieczni Žana Tabaka jakby nieco zastopowali, co po chwili zaczęli wykorzystywać koszykarze z Mazowsza. Zawodnicy z Grodu Bachusa zdołali jednak sprawnie przerwać odrabianie strat przez rywali i powrócić do dwucyfrowej przewagi jeszcze przed przerwą.

Po zmianie stron Zastal jeszcze wyraźniej nie miał litości dla próbujących zmniejszyć rozmiary porażki radomian. Ekipa z województwa lubuskiego bez większych trudności trzymała rywali na spory dystans, przekraczając granicę 100 punktów na 3 minuty przed końcem meczu. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 111:80.

Dzisiejsza wygrana jest już 10. triumfem Zastalu Enea w bieżącej kampanii Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie nie będą mieli jednak dużo czasu na świętowanie, bowiem już w środę zagrają w Bydgoszczy z Enea Astorią. Początek tej potyczki o godzinie 19:30.

Energa Basket Liga, 9. kolejka: Zastal Enea BC Zielona Góra – HydroTruck Radom 111:80 (32:17, 21:22, 27:17, 31:24)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 22, Williams 17, Ponitka 9, Berzins 14, Groselle 17 – Richard 6, Porada 2, Traczyk 3, Dereziński, Put 8, Freimanis 11, Koszarek 2.
HydroTruck Radom: Piechowicz 4, Strumbris 10, Zegzuła 11, Prahl 6, Hinds 11 – Tomaszewski 2, Neal 4, Zalewski 2, Kurpisz, Wall 7, Ostojić 8, Lewandowski 15.