Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘLechia policzyła do 10 i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2020-11-18 16:56

Aż 10 bramek zaaplikowali Pomologii Prószków młodzi piłkarze Lechii Zielona Góra w rewanżowym meczu barażowym o Centralną Ligę Juniorów U-17. Tym samym wiosną zagrają w gronie najlepszych zawodników ze swojej kategorii.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zielonogórzanie przystępowali do dzisiejszego pojedynku z aż 8-bramkową zaliczką z pierwszego starcia. Byli oni zatem wyraźnymi faworytami rewanżu i tak też układał się on od pierwszych minut. Choć inauguracyjna połowa nie była idealna w wykonaniu Lechii, to dyktowała ona warunki na murawie, rozpoczynając mecz od dwóch mocnych uderzeń. Już w 7. minucie wynik otworzył strzałem głową po kornerze Kacper Dąbrowski, a chwilę później podwyższył Aleksander Sadowski.

Prawdziwa „strzelanina” rozpoczęła się w drugiej odsłonie. Wtedy piłkarze z Grodu Bachusa nie mieli już żadnej litości dla przyjezdnych, błyskawicznie strzelając kolejne gole. Bezradny zespół z województwa opolskiego ostatecznie wyjechał z Grodu Bachusa z bagażem aż 10 bramek, nie stwarzając przy tym praktycznie żadnej groźnej sytuacji na połowie zielonogórzan.

Okazała wygrana 18:0 w dwumeczu barażowym przypieczętowała dobrą rundę jesienną w wykonaniu juniorów młodszych Lechii Zielona Góra. Teraz czekają ich zimowe przygotowania do wiosennego występu w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Baraż o CLJ U-17 – rewanż: KS Lechia Zielona Góra – PLUKS Pomologia Prószków 10:0 (2:0)
1:0 Kacper Dąbrowski 7’
2:0 Aleksander Sadowski 8’
3:0 Kacper Dawcewicz 51’
4:0 Aleksander Sadowski 57’
5:0 Mateusz Zientarski 58’
6:0 Dominik Figaś 67’
7:0 Dominik Figaś 74’
8:0 Kajetan Szubra 75’
9:0 Mateusz Zientarski 77’
10:0 Szymon Osiński 83’

Składy drużyn:
KS Lechia Zielona Góra: Sieracki – Dąbrowski, Kurowski, Judkowiak, Lubieniec (C), Guder, Wójcik, Mania, Zientarski, Sadowski, Połomka – Słodki, Dawcewicz, Figaś, Filipczak, Osiński.
PLUKS Pomologia Prószków: Tyszkowski – Beneda, Wierzbicki, Stępień, Gawron, Mrozik, Moskal (C), Madeła, Malik, Kutyła, Sowa – Posid, Kotzwander, Grochla, Tokarz, Grabowiecki, Czapla, Ferkaluk.


13

0

1

1

0

2

Komentarze

Lechia Zielona Góra dnia 2020-11-19 00:41 napisał(a):
3:0 kacper Dawcewicz 6:0 Dominik Figaś 7:0 Dominik Figaś 8:0 Kajetan Szubra 10:0 Szymon Osiński

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności