Brak kapitana niestraszny. Zastal górą w hicie Energa Basket Ligi

2020-11-21 19:31

Mimo braku Łukasza Koszarka Zastal Enea BC Zielona Góra zainkasował wygraną w Energa Basket Lidze. W hali CRS poległa dziś Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

Do hitu tej kolejki Energa Basket Ligi zielonogórzanie przystąpili bez Łukasza Koszarka, którego nie było dziś w hali CRS. Jak podał na Twitterze Adam Romański, przyczyną absencji kapitana był wynik testu na COVID.

Mecz dobrze rozpoczęła ekipa przyjezdna – od kilkupunktowej przewagi w pierwszych jego minutach. Po krótkiej chwili Zastal doszedł jednak do głosu i po objęciu prowadzenia próbował odjechać rywalom. Ci początkowo zaciekle walczyli z mistrzami Polski, ale kilka błędów ostrowian pod koniec inauguracyjnej kwarty sprawiło, że po 10 minutach gry zespół z Winnego Grodu miał już w zapasie 11 punktów.

Druga odsłona spotkania miała bardzo ofensywny charakter. Obydwie drużyny co rusz wymieniały się ciosami i to nierzadko trzypunktowymi. Nieznacznie lepiej radzili sobie w tym aspekcie koszykarze z Wielkopolski, którzy rzucili wówczas aż 35 punktów. Do przerwy jednak to Zastal prowadził 60:53.

Po zmianie stron oba zespoły nieco zwolniły tempo i nie były już tak skuteczne w ataku. Mimo to, Zastalowi udało się zwiększyć nieznacznie przewagę, ale wciąż ambitni zawodnicy z Ostrowa nie odpuszczali i czyhali na błędy zielonogórzan. Podopieczni trenera Tabaka nie zwykli jednak przegrywać, zwłaszcza we własnej hali, i dowieźli triumf do końcowej syreny, zwiększając rozmiary zwycięstwa do 20 punktów.

Po rozegraniu 13 spotkań Energa Basket Ligi Zastal ma już na koncie 12 zwycięstw. W najbliższym tygodniu z powodu okienka reprezentacyjnego koszykarze odpoczną od zmagań ligowych – kolejny mecz dopiero 3 grudnia z Pszczółka Startem Lublin.

Energa Basket Liga, 14. kolejka: Zastal Enea BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 23, Ponitka 18, Berzins 19, Reynolds 3, Groselle 12 – Richard 8, Porada, Traczyk 3, Dereziński, Put 4, Freimanis 15.
Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski: Ryżek 5, Green 12, Mokros 2, Sobin 8, Garbacz 30 – Wojciechowski, Pławucki 0, Dymała 0, Nawrot 0, King 4, Smith 24.