Lechia nie zawiodła w ostatnim wyjeździe jesieni. Outsider pokonany na jego terenie

2020-11-22 16:50

Udany ostatni wyjazd rundy jesiennej w wykonaniu Lechii Zielona Góra. W ramach 18. kolejki III ligi podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali na wyjeździe Polonię Nysa 3:0.

Zielonogórski zespół jechał do Nysy w roli faworyta, bowiem miejscowa Polonia wyraźnie nie radzi sobie w III lidze. Gospodarze dzisiejszego spotkania tracą w tym sezonie bardzo dużo bramek, a ich ofensywa spisuje się równie słabo. Podobnie było dzisiaj, gdyż od początku na boisku dominowała drużyna z Winnego Grodu. Pierwszy tego efekt zobaczyliśmy w 17. minucie, kiedy to wymarzone podanie dostał wybiegający na czystą pozycję Bartosz Konieczny. Reprezentant Lechii po krótkim rajdzie oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka i otworzył wynik.

Drugie uderzenie nastąpiło już kwadrans później. Wówczas reprezentant miejscowych faulował we własnej „szesnastce” przez co arbiter wskazał na „wapno”. Rzutu karnego nie zmarnował oczywiście Szymon Kobusiński, dzięki czemu Lechia schodziła na przerwę z wynikiem 2:0.

Po przerwie nieco odważniej wyszli do ofensywy piłkarze Polonii, wykorzystując moment rozluźnienia w zielonogórskiej ekipie. Ich ataki nie były jednak w stanie zagrozić bramce Wojtka Fabisiaka, a w ich grze również pojawiało się sporo niedokładności. Pod koniec spotkania Lechia wróciła do dobrej postawy i zainkasowała trzecie trafienie. Tym razem faulowany w polu karnym rywala był Damian Stachurski. Druga dziś „jedenastka” również została pewnie wykorzystana przez Szymona Kobusińskiego.

W ostatnich minutach Lechia miała jeszcze kilka okazji, by jeszcze bardziej podwyższyć wynik, ale tym razem miejscowi dobrze się obronili, mimo że mecz kończyli w 10. Zespół z Grodu Bachusa wywiózł zatem z Nysy rezultat 3:0, dzięki czemu wrócił na 6. lokatę w tabeli. Za tydzień zakończy on rundę jesienną domowym meczem z ROW-em 1964 Rybnik.

III liga, 18. kolejka: KS Polonia Nysa – KS Lechia Zielona Góra 0:3 (0:2)
0:1 Bartosz Konieczny 17’
0:2 Szymon Kobusiński (rzut karny) 34’
0:3 Szymon Kobusiński (rzut karny) 84’

Żółte kartki: 29’ Tomasz Kowalczyk, 34’ Przemysław Charęza, 35’ Jędrzej Król, 64’ Rafał Ostrowski, 64’ Ble Dro Narcisse, 90’ Tomasz Kowalczyk.
Czerwona kartka: 90’ Tomasz Kowalczyk (2Ż).

KS Polonia Nysa: Charęza – Izydorczyk, Setla, Ostrowski, Narcisse, Golus, Czabanowski, Majerski, Perkowski, Kilgallon, Błaszkiewicz (C) – P. Kowalczyk, Fedorowicz, T. Kowalczyk, Danieluk, Mamis, Bobiński, Nazar.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Górski, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Budziński, Babij, Kobusiński, Król, Ekwueme – Budzyński, Żukowski, Łokietek, Stachurski, Czarnecki, Mycan, Wieczorek.