Remis IV-ligowców na zakończenie jesieni

2020-11-23 11:38

Druga drużyna Lechii Zielona Góra zakończyła już jesienne rozgrywki JAKO IV Ligi. W ostatnim meczu tej rundy zremisowała ona ze Spójnią Ośno Lubuskie 2:2.

Zespół z Winnego Grodu dobrze wszedł w ten mecz, obejmując prowadzenie już w 4. minucie. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkowywał Maciej Brzeźniak, co na bramkę głową zamienił Kacper Kocik. Goście zdołali jednak wyrównać w 35. minucie i do przerwy utrzymał się remis.

Po zmianie stron ponownie to zielonogórzanie jako pierwsi wyprowadzili cios. Tym razem dogranie od Krzysztofa Staśkiewicza wykończył Dawid Sowiński. Jednak już po 10 minutach znów mieliśmy remis za sprawą trafienia Pawła Gurgula. Taki też wynik panował na murawie na zakończenie pojedynku.

Po 19. kolejce JAKO IV Ligi Lechia II Zielona Góra zajmuje 12. miejsce w tabeli, ale niektórym zespołom pozostało jeszcze do dogrania kilka zaległych spotkań. Ostateczna lokata podopiecznych Macieja Góreckiego na koniec jesieni może zatem nieznacznie ulec zmianie.

JAKO IV Liga, 19. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Spójnia Ośno Lubuskie 2:2 (1:1)
1:0 Kacper Kocik (asysta Maciej Brzeźniak) 4’
1:1 Michał Dyc 36’
2:1 Dawid Sowiński (asysta Krzysztof Staśkiewicz) 73’
2:2 Paweł Gurgul 83’

Skład Lechii II: Marczak – Kocik, Łyczko (C), Samek, Staśkiewicz, Brzeźniak, Jasiak, Maćkowiak, Zioła, Lisowski, Bartczak – Sieracki, Judkowiak, Bitner, Ławecki, Sowiński, Zientarski.