Zastal zdobył Kraj Krasnojarski! Pewne zwycięstwo na Syberii

2020-12-06 12:05

Z samego rana polskiego czasu Zastal Enea BC Zielona Góra mierzył się na dalekiej Syberii z Jenisejem Krasnojarsk. Po bardzo dobrym występie polska ekipa pewnie pokonała miejscowych 94:73.

Niezwykle mocne wejście w mecz zanotował zespół z Winnego Grodu. Bardzo nieskuteczni gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi zielonogórzanami. Zastal już po kilku minutach prowadził 16:4 i wciąż powiększał swoją przewagę. Miejscowi w pierwszej odsłonie punktowali niemal tylko z rzutów osobistych, co podopieczni trenera Tabaka wykorzystali, prowadząc po 10 minutach aż 27:10.

W drugiej kwarcie drużyna z Syberii odblokowała się w ofensywie, ale Zastal z początku nie zwalniał tempa. Z czasem jednak skuteczność zielonogórzan była na coraz niższym poziomie, przez co Jenisej skrupulatnie odrabiał kolejne punkty. Do przerwy Rosjanie zniwelowali straty do 10 „oczek”.

Po zmianie stron polskiemu zespołowi udało się wrócić do lepszej gry w ataku, ale wciąż mankamentem koszykarzy z Grodu Bachusa były stanowczo za częste faule, które przewijały się w ich grze przez praktycznie cały mecz. Przez to zawodnicy Jeniseju bardzo często stawali na linii rzutów wolnych, a Zastal musiał dodatkowo uważać na licznik indywidualnych przewinień.

Na szczęście ostatnia kwarta rozwiała wszelkie wątpliwości. Zielonogórzanie objęli w niej najwyższe dotąd prowadzenie ponad 20 punktów i bez problemu dowieźli do mety ważne wyjazdowe zwycięstwo 94:73.

To trzeci triumf Zastalu w bieżącej kampanii Zjednoczonej Ligi VTB. Teraz czeka go wyjazd do Moskwy, gdzie we wtorek zmierzy się z CSKA. Początek o godzinie 17:30 polskiego czasu.

VTB United League: Jenisej Krasnojarsk – Zastal Enea BC Zielona Góra 73:94 (10:27, 27:20, 21:23, 15:24)
Jenisej Kranojarsk: Hammonds 8, Johnson 16, Komissarow 6, Popow 0, Kułagin 9 – Gudumak 5, Bałaszow, Sońko, Hogue 13, Battle 11, Mitusow 5.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 18, Williams 0, Ponitka 12, Reynolds 13, Groselle 7 – Richard 11, Porada, Traczyk 0, Put 2, Freimanis 26, Koszarek 5.