Półfinał PP: ciężka przeprawa AZS-u na inaugurację

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2020-12-06 16:10

W pierwszym meczu turnieju półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Eko-Pol AZS UZ zaciekle walczył z CompuTec Pogonią Świebodzin. W tym wyrównanym meczu górą byli Akademicy, którzy szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść w samej końcówce.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Turniej rozgrywany był nietypowym systemem 2 x 12 minut. Pierwsze zawody półfinałowe rozegrano wczoraj w Krośnie Odrzańskim. Wygrała je miejscowa Tęcza, która odprawiła z kwitkiem Mundial Żary oraz Iskrę Małomice i została tym samym pierwszym finalistą zmagań.

Faworyzowani zielonogórzanie otworzyli mecz z Pogonią już w 2. minucie. Wówczas po świetnym podaniu Jakuba Turowskiego widowiskową bramkę „piętką” zdobył Łukasz Hanc. Ekipa ze Świebodzina nie zamierzała jednak pozwolić Akademikom na więcej i po początkowym „szoku” zaczęła coraz śmielej atakować bramkę Jakuba Witczaka.

Kulminacyjny moment pierwszej połowy nastąpił tuż przed jej końcem, kiedy AZS dopuścił się faulu we własnym polu karnym. Wówczas goście stanęli przed szansą wyrównania z rzutu karnego. Mateusz Świtała nie zdołał jednak pokonać golkipera miejscowych, trafiając zaledwie w słupek. Dzięki temu do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Wyrównanie ze strony ambitnych gości przyszło już na początku drugiej odsłony. Wtedy świetną akcję lewą flanką przeprowadził Marcin Szymański, po czym zagrał do Nikodema Rafalika. Ten czekał już na czystej pozycji i bez problemu sprawił, że Jakub Witczak musiał po raz pierwszy dziś wyciągać piłkę z siatki.

Rozochoceni futsaliści Pogoni próbowali pójść za ciosem i niemal nieustannie napierali na bramkę Akademików. W końcówce tego wyrównanego meczu szczęście uśmiechnęło się jednak do zielonogórzan, którzy po zamieszaniu w polu karnym wywalczyli triumf 2:1.

Halowy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, półfinał: Eko-Pol AZS UZ – CompuTec Pogoń Świebodzin 2:1 (1:1)
1:0 Łukasz Hanc (asysta Jakub Turowski) 2’
1:1 Nikodem Rafalik (asysta Marcin Szymański) 15’
2:1 Łukasz Hanc 23’

Składy drużyn:
Eko-Pol AZS UZ: Witczak, Dudek – Kaczor, Jurkowski, Turowski (C), Jaśkiewicz, Gronostaj, Hausler, Chmielak, Hanc, Mużyłowski.
CompuTec Pogoń Świebodzin: Szymański, Świtała, Iwan, Kramski, Rafalik, Hajdasz, Orkisz, Rogowski, Radziwon, Podwyszyński, Janecki, Pietrzak, Koła, Iwanowski.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


3

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności