Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘLubuski PP: AZS z awansem do finału

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2020-12-06 19:11

Bez niespodzianki obyło się w drugim meczu Eko-Pol AZS-u UZ w turnieju półfinałowym Lubuskiego Pucharu Polski. Akademicy pewnie pokonali ASPIS Gubin 10:3 i zapewnili sobie awans do finału rozgrywek.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Turniej rozgrywany był nietypowym systemem 2 x 12 minut. Pierwsze zawody półfinałowe rozegrano wczoraj w Krośnie Odrzańskim. Wygrała je miejscowa Tęcza, która odprawiła z kwitkiem Mundial Żary oraz Iskrę Małomice i została tym samym pierwszym finalistą zmagań. W dzisiejszym turnieju natomiast AZS pokonał na inaugurację Pogoń Świebodzin 2:1, a następnie ta po zaciętym boju zwyciężyła z ASPIS-em 8:5.

Ostatni mecz dnia to pojedynek zielonogórzan z gubinianami. Początek pojedynku był niezwykle intensywny, bowiem z obu stron padała masa bramek. Na szczęście bardziej skuteczni byli Akademicy, którzy zdołali odskoczyć po początkowej walce gol za gol. Do przerwy prowadzili już 7:3, a po zmianie stron bez większego trudu dołożyli kolejne trzy trafienia.

Zespół prowadzony przez Macieja Dudka bez porażki zakończył turniej półfinałowy, a zatem awansował do finału lubuskiego Pucharu Polski. Ten odbędzie się 12 grudnia, a jego gospodarzem będzie Krosno Odrzańskie.

Halowy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, półfinał: ASPIS Gubin – Eko-Pol AZS UZ 3:10 (3:7)
0:1 Rafał Gronostaj 1’
0:2 Jakub Turowski 2’
1:2 Bachruman Azimow 3’
1:3 Łukasz Hanc 4’
2:3 Ariel Łączyński 4’
2:4 Patryk Jaśkiewicz 6’
2:5 Jakub Turowski 9’
3:5 Mariusz Piętka 11’
3:6 Łukasz Hanc 12’
3:7 Jacek Jurkowski 12’
3:8 Rafał Gronostaj 13’
3:9 Łukasz Hanc 16’
3:10 Jacek Jurkowski 24’

Składy drużyn:
ASPIS Gubin: Azimow, Łączyński, R. Piętka, Gruszczyński, Szwed, M. Piętka.
Eko-Pol AZS UZ: Witczak, Dudek – Kaczor, Jurkowski, Turowski (C), Jaśkiewicz, Gronostaj, Hausler, Chmielak, Hanc, Mużyłowski.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności