Niespodzianki w Moskwie nie było. CSKA górą nad Zastalem

2020-12-08 19:25

Po dobrym występie w Kranojarsku koszykarzom Zastalu Enea BC Zielona Góra przyszło się zmierzyć z wielkim CSKA. Ta ciężka przeprawa w stolicy Federacji Rosyjskiej zakończyła się porażką 73:105.

Faworyzowany CSKA od samego początku pokazał zielonogórzanom ich miejsce w szeregu. Ci przespali pierwsze minuty spotkania i już po chwili przegrywali 0:9. Wtedy na szczęście zdołali się przebudzić i przez całą pierwszą połowę dotrzymywali kroku gospodarzom, przez co przewaga zespołu z Moskwy oscylowała wokół 10 „oczek”. Podobnie zapowiadała się druga połowa, ale w niej po krótkiej chwili „Armiejcy” wyraźnie odjechali drużynie Žana Tabaka. Ta nie była już w stanie wytrzymać tak intensywnej wymiany punktów i stało się jasne, że miejscowi odnotują kolejną w tym sezonie wysoką wygraną.

Po dzisiejszym pojedynku Zastal utrzymał 9. lokatę w tabeli Zjednoczonej Ligi VTB. Kolejny mecz zielonogórzanie zagrają w sobotę w hali CRS o godzinie 17:30. Wówczas ich rywalem będzie PGE Spójnia Stargard.

VTB United League: CSKA Moskwa – Zastal Enea BC Zielona Góra 105:73 (31:18, 23:24, 24:14, 27:17)
CSKA Moskwa: Hilliard 11, Hackett 8, Shengelia 18, Miłutinow 9, Kurbanow 0 – Bolomboy 4, Chomienko 6, James 12, Uchow 3, Antonow 13, Clyburn 15, Łopatin 6.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 22, Ponitka 9, Freimanis 12, Berzins 2, Groselle 9 – Richard 3, Porada, Traczyk, Put 2, Reynolds 8, Koszarek 6.