Plan wykonany. AZS z lubuskim Pucharem Polski!

[FUTSAL]
2020-12-12 17:38

Zgodnie z przewidywaniami faworyzowany Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski zwyciężył Puchar Polski na szczeblu województwa lubuskiego, pokonując w finale Urząd Gminy Krosno Odrzańskie 9:3.

Worek z bramkami Akademicy otworzyli już w 3. minucie spotkania, kiedy to nieprawidłowe odegranie gospodarzy do bramkarza doprowadziło do pośredniego rzutu wolnego. Strzał Łukasza Hanca po podaniu z tego stałego fragmentu zdołał zaskoczyć golkipera miejscowych i zielonogórzanie prowadzili już 1:0.

Futsaliści z Krosna nie pozostawali dłużni i próbowali odpowiedzieć na cios AZS-u. Udało im się to na 5 minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy Mariusz Wolbaum po pięknej akcji pozostawił bez szans defensywę zielonogórzan.

Pod koniec pierwszej odsłony podopieczni Macieja Dudka dostali okazję do podwyższenia z przedłużonego rzutu karnego, bowiem rywale przekroczyli limit przewinień. Niestety Rafał Gronostaj trafił zaledwie w słupek. Potwierdziło się jednak, że co się odwlecze to nie uciecze i tuż po zatrzymaniu kontry miejscowych, AZS wyprowadził błyskawiczny atak, zwieńczony golem Łukasza Hanca, dzięki któremu do przerwy tablica wyników pokazywała rezultat 1:2.

Od razu po przerwie ekipa z Winnego Grodu błyskawicznie powiększyła prowadzenie. Tym razem stało się to za sprawą mocnego strzału z dystansu Jakuba Turowskiego. Przeciwnicy nie pozwolili jednak długo cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia, bowiem szybko kontaktowego gola zdobył Mariusz Wolbaum.

Strzelec dwóch bramek dla UG nie może jednak raczej zaliczyć tego występu do udanych. Tuż po swoim drugim trafieniu zakończył udział w spotkaniu, gdyż obejrzał czerwoną kartkę – zdaje się, że pozwolił sobie za wiele powiedzieć w kierunku arbitra po dyskusyjnej sytuacji pod bramką AZS-u. Zielonogórzanie ekspresowo wykorzystali osłabienie rywala i po krótkiej chwili piłkę na prawym skrzydle wywalczył kapitan Jakub Turowski. Od razu zagrał on do środka, gdzie już czekał Łukasz Hanc, który bez problemu pokonał bezradnego bramkarza.

Od tego momentu drużyna gości zaczęła wyraźnie kontrolować widowisko, sukcesywnie odskakując rywalom. Mimo ambitnej gry krośnian, AZS miał po swojej stronie mocne atuty w postaci zgrania i większego doświadczenia. Tym samym podopieczni trenera Dudka zakończyli spotkanie z dorobkiem aż 9 trafień, a na listę strzelców wpisał się nawet bramkarz Jakub Witczak. Z kolei 5-krotnie trafiał na nią Łukasz Hanc.

Dzięki wygranej w Krośnie Odrzańskim Akademicy obronili Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim sprzed roku i będą reprezentować Ziemię Lubuską na szczeblu centralnym tych rozgrywek.

Halowy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, finał: Urząd Gminy Krosno Odrzańskie – Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski 3:9 (1:2)
0:1 Łukasz Hanc (asysta z rzutu wolnego Jakub Turowski) 3’
1:1 Mariusz Wolbaum 15’
1:2 Łukasz Hanc (asysta Kacper Ryś) 18’
1:3 Jakub Turowski 21’
2:3 Mariusz Wolbaum 22’
2:4 Łukasz Hanc (asysta Jakub Turowski) 23’
2:5 Dawid Kaczor 27’
2:6 Dawid Kaczor 31’