Astana rozjechana w hali CRS!

2020-12-14 20:54

Zastal Enea BC Zielona Góra rozgromił dziś Astanę na własnym parkiecie. Polski zespół pokonał drużynę z Kazachstanu 110:86, kontrolując sytuację na boisku niemal przez całe spotkanie.

Poniedziałkowy pojedynek rozpoczął się jednak od wyrównanej gry obu zespołów. Przez większość pierwszej kwarty na prowadzeniu był zespół z Nur-Sułtanu, który minimalnie lepiej wszedł w ten mecz. Po chwili jednak Zastal przejął inicjatywę i już w drugiej kwarcie zdecydowanie odjechał rywalom. Dość powiedzieć, że na półmetku pojedynku podopieczni trenera Tabaka mieli już niemal 20 punktów przewagi, a po przerwie przez dłuższy czas oscylowała ona wokół 30 „oczek”. Do samego końca Zastal nie spuszczał z tonu i ostatecznie zwyciężył 110:86.

To czwarte w tym sezonie zwycięstwo zielonogórzan w Lidze VTB i jednocześnie pierwszy w historii triumf nad Astaną. Dzięki niemu awansowali oni na 8. lokatę w tabeli. Kolejny mecz czeka ich już w czwartek – wówczas do Winnego Grodu przyjedzie Śląsk Wrocław.

VTB United League: Zastal Enea BC Zielona Góra – BC Astana 110:86 (27:24, 34:19, 24:14, 25:29)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 15, Ponitka 15, Berzins 9, Reynolds 9, Groselle 23 – Richard 10, Porada 1, Traczyk 0, Put 2, Freimanis 22, Koszarek 4.
BC Astana: Thomas 11, Marble 12, Bażin 5, Thompson 12, Meiers 7 – Silins 0, Hill 30, Szczerbak 0, Ponomarew 0, Majdiekin 2, Gawriłow 3, Marczuk 4.