Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘTwierdza CRS padła po raz pierwszy!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2020-12-17 19:49

Po 9 domowych zwycięstwach w tym sezonie Energa Basket Ligi, nadszedł czas na pierwszą porażkę Zastalu Enea BC Zielona Góra na własnym terenie. Twierdzę CRS zdobył dziś Śląsk Wrocław, nieznacznie zwyciężając 84:80.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zastal przystępował do tego spotkania osłabiony brakiem Marcela Ponitki, co widać było w grze zespołu. Nie była ona tak płynna, jak w poprzednich meczach, czego efektem były częste przestoje w zdobywaniu punktów. Spowodowały one, że prowadzenie non-stop przechodziło z rąk do rąk i ani razu nie osiągnęło dwucyfrowej wartości. Na domiar złego w trzeciej kwarcie ławkę Zastalu musiał opuścić trener Žan Tabak, bowiem dwukrotnie został on ukarany przewinieniem technicznym. Drużyna z Wrocławia potrafiła postawić na swoim i zwyciężyć w tym zaciętym pojedynku.

To pierwsza domowa porażka zielonogórzan w bieżącej kampanii Energa Basket Ligi. Mimo to, utrzymali oni fotel lidera tabeli z 2-punktową przewagą nad Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław. Jednocześnie dzisiejszy mecz był ostatnią potyczką w hali CRS w tym roku. Najbliższe trzy tygodnie Zastal spędzi w rozjazdach, a pierwszym celem będzie niedzielny pojedynek z Parmą Perm. Początek o godzinie 13:30 polskiego czasu.

Energa Basket Liga, 17. kolejka: Zastal Enea BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 80:84 (24:19, 20:25, 19:21, 17:19)
Zastal Enea BC Zielona Góra: Richard 6, Lundberg 16, Williams 13, Berzins 16, Groselle 15 – Porada, Traczyk, Dereziński, Put 0, Freimanis 14, Koszarek 0.
WKS Śląsk Wrocław: Gibson 9, Keller 2, Dziewa 9, Jovanović 16, Ramljak 20 – Stewart 18, Strzępek, Musiał, Wójcik 3, Gabiński 3, Szlachetka 4, Marchewka.


0

0

0

0

1

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności