Osłabiony Zastal zwyciężył w Permie!

2020-12-20 20:09

Bez Marcela Ponitki i Blake’a Reynoldsa, grając praktycznie w 7, Zastal Enea BC Zielona Góra wygrał dziś z Parmą Perm 85:79!

Pierwsze minuty spotkania układały się po myśli gospodarzy, choć już wtedy zielonogórzanie przebłyskami pokazywali, że nie zamierzają się poddać. Po raz pierwszy Zastal objął prowadzenie pod koniec inauguracyjnej kwarty i, jak się później okazało, nie oddał go już do końca, mimo że rywale dwukrotnie zdołali wyrównać stan meczu. Za każdym razem jednak ekipa Žana Tabaka potrafiła świetnymi seriami odzyskać korzystny wynik. Na parkiecie brylował zwłaszcza Iffe Lundberg, który, grając niemal 37 minut, zdobył 25 punktów.

To już 5. wygrana Zastalu w tegorocznych rozgrywkach Zjednoczonej Ligi VTB. Zajmuje on aktualnie 7. lokatę, tuż przed pokonaną dzisiaj Parmą. Teraz zielonogórzanie będą kontynuować podróż po Rosji i w przedświąteczną środę zagrają w Saratowie z Awtodorem. Początek o godzinie 16:00 polskiego czasu.

VTB United League: Parma Perm – Zastal Enea BC Zielona Góra 79:85 (20:24, 21:23, 21:22, 17:16)
Parma Perm: L. Williams 3, Juskevicius 16, Mejeris 8, Zukauskas 16, Iwlew 9 – Johnson 12, Savović 5, Szejko 5, Czernyszew, Bondarenko, Żmako 5, Kurow.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Richard 5, Lundberg 25, C. Williams 2, Freimanis 21, Groselle 19 – Porada, Traczyk, Put 0, Berzins 10, Koszarek 3.