Iffe Lundberg na zwycięstwo! Zastal wyrwał triumf Awtodorowi!

2020-12-23 17:58

Rzut Iffe Lundberga na 3 sekundy przed końcową syreną dał Zastalowi Enea BC Zielona Góra zwycięstwo 91:90 w niezwykle wyrównanym pojedynku z Awtodorem Saratów.

Zastal udał się do Saratowa podbudowany niedzielnym triumfem w Permie. Również i dzisiaj osłabieni zielonogórzanie pokazali się z bardzo dobrej strony, bowiem niemal przez cały mecz trwała zacięta walka punkt za punkt. Co więcej, przez ponad połowę spotkania niewielką przewagę utrzymywali koszykarze z Polski. W pewnym momencie drugiej kwarty udało im się nawet odskoczyć na 9 „oczek”, ale już na początku trzeciej odsłony do głosu doszli gospodarze i teraz to Zastal musiał gonić przeciwnika.

Pogoń podopiecznych trenera Tabaka przyniosła efekt, a zwieńczył ją Rolands Freimanis, doprowadzając do remisu 85:85 w ostatniej kwarcie. Wciąż jednak Awtodor był o krok przed zielonogórzanami. Odmienił to na 3 sekundy przed końcem Iffe Lundberg, który celnym rzutem za 3 wyrwał gospodarzom zwycięstwo! Ci próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, ale w ostatniej akcji Nate Mason spudłował rzut z półdystansu.

Po 12 meczach Zjednoczonej Ligi VTB Zastal plasuje się na 7. lokacie z bilansem 6-6. Rok 2020 zielonogórski klub zakończy wtorkowym pojedynkiem w Szczecinie. Początek potyczki z Kingiem o godzinie 19:30.

VTB United League: Awtodor Saratów – Zastal Enea BC Zielona Góra 90:91 (20:22, 26:26, 26:23, 18:20)
Awtodor Saratów: Mason 18, Sakić 20, Pietieniew 2, Kwitkowskich 8, Gordon 4 – Pranauskis, Starks 9, Clavell 15, Michajłowski 9, Minczenko, Koumadje 2, Makijew 3.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Richard 10, Lundberg 32, Williams 2, Berzins 11, Groselle 16 – Porada, Traczyk, Put, Freimanis 17, Koszarek 3.