Minimalna porażka Zastalu w Kazaniu!

2021-01-06 18:08

Do samego końca trzymał w napięciu dzisiejszy pojedynek Uniksu Kazań z Zastalem Enea BC Zielona Góra. Polska drużyna prowadziła przez niemal całe spotkanie, ale w końcówce koszykarze z Tatarstanu wyrwali triumf 65:64.

Pierwsze minuty meczu Zastal lekko przespał, ale szybko przejął prowadzenie, które z powodzeniem utrzymywał przez kolejne dwie kwarty. W trzeciej odsłonie sięgnęło ono nawet 12 punktów, ale sytuacja drastycznie odmieniła się w ostatniej partii. Od jej rozpoczęcia na parkiecie wyraźnie dominowali gospodarze, notując serię 12:0. Ich prowadzenie nie trwało jednak długo, bowiem zielonogórzanie dość szybko się ocknęli i ponownie zbudowali nieco przewagi. Niestety szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Uniksu na 9 sekund przed końcem za sprawą rzutu Jamara Smitha. Odpowiedzieć próbował jeszcze Iffe Lundberg, ale tym razem nie udało się powrócić na zwycięską ścieżkę.

To 7. porażka zespołu z Winnego Grodu w Zjednoczonej Lidze VTB. Aktualnie zajmuje on 8. lokatę w tabeli.

VTB United League: Uniks Kazań – Zastal Enea BC Zielona Góra 65:64 (18:24, 15:15, 13:16, 19:9)
Uniks Kazań: Żbanow 4, Wolters 8, White 15, Uzinski 0, Morgan 4 – Brown 0, Antipow 5, Siergiejew, Klimienko, Smith 22, Theodore 4, Kolesnikow 3.
Zastal Enea BC Zielona Góra: Lundberg 13, Ponitka 4, Berzins 8, Reynolds 5, Groselle 13 – Richard 5, Porada, Put 0, Freimanis 13, Koszarek 3.