Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘAndrzej Sawicki zostaje w Lechii! Maciej Murawski nowym prezesem!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-01-14 20:32

Po kilku dniach zawirowań w zielonogórskiej piłce nożnej wreszcie mamy pozytywne wieści. Trener Andrzej Sawicki powraca na stanowisko trenera Lechii Zielona Góra. Ponadto nowym prezesem klubu zostanie Maciej Murawski.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że w poniedziałek jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o zwolnieniu trenera Andrzeja Sawickiego. Podało ją Radio Zielona Góra, ale klub długo milczał w tej sprawie. Dziś na szczęście dowiedzieliśmy się szczegółów, a cała historia zakończyła się happy endem.

Na zorganizowanej na stadionie lekkoatletycznym konferencji prasowej zarząd zielonogórskiego klubu poinformował, że Andrzej Sawicki i prezes Karol Krępa doszli do porozumienia. Tym samym trener zostaje w Lechii na kolejne 3,5 roku.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Od lutego funkcję prezesa klubu przejmuje Maciej Murawski, a Karol Krępa ustąpi na posadę wiceprezesa. Jak przyznał właściciel Lechii, nie będzie ingerował w sportowe decyzje nowego sternika. Ponadto zielonogórscy piłkarze w tym trudnym okresie otrzymali wsparcie od anonimowego sponsora, który będzie mocniej wspierał klub z Sulechowskiej i zapewni stabilność finansową.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego-starego szkoleniowca już w sobotę w Lubinie. Będzie to premierowe spotkanie kontrolne w bieżącym cyklu przygotowań. Rywalem zielonogórzan będzie Górnik Polkowice. Początek o godzinie 11:20.


9

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności