Comeback Zastalu po słabej pierwszej połowie!

2021-01-17 15:19

Mimo kiepskiego początku meczu w Mińsku Enea Zastal BC Zielona Góra zwyciężył dzisiaj z tamtejszymi Cmokami 80:75.

O początku spotkania z Cmokami koszykarze z Zielonej Góry z pewnością woleliby zapomnieć. Zdecydowanie przespali oni pierwsze minuty meczu, przez co gospodarze w mgnieniu oka zbudowali nawet 15-punktową przewagę przy wyniku 18:3. W drugiej kwarcie było minimalnie lepiej, ale wciąż to Białorusini brylowali na parkiecie, osiągając aż 20-punktowe prowadzenie.

Otrzeźwienie przyszło od razu po przerwie. Podopieczni Žana Tabaka sukcesywnie odrabiali kolejne punkty, sprawiając że rywale nie mogli już czuć się bezpiecznie. Pogoń zielonogórzan trwała również w ostatniej odsłonie. To właśnie wtedy Zastal po raz pierwszy objął prowadzenie – stało się to na 2 minuty przed końcem meczu za sprawą celnej trójki Rolandsa Freimanisa. Miejscowi nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć, dzięki czemu ekipa z Winnego Grodu wyrwała w Mińsku cenne zwycięstwo.

Triumf nad Cmokami jest już 7. wygraną Zastalu w Lidze VTB. Tym samym umocnił się on na 8. lokacie w tabeli. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają w środę, kiedy do hali CRS przyjedzie Enea Astoria Bydgoszcz.

VTB United League: Cmoki Mińsk – Enea Zastal BC Zielona Góra 75:80 (25:12, 23:19, 15:29, 12:20)
Cmoki Mińsk: Lowery 14, Cooke 12, Beliankou 12, Clyburn 12, Dodoo 2 – Leimanis 9, Tarasciniecki 3, Stubieda 0, Stabrouski, Rachozenka 2, Wikencieu, Pustachwar 9.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Lundberg 23, Williams 10, Ponitka 6, Berzins 10, Groselle 3 – Richard 12, Porada, Traczyk, Put 0, Freimanis 16, Koszarek 0.