„Derby Enei” dla zielonogórzan!

2021-01-20 19:50

Środowy pojedynek Enea Zastalu BC Zielona Góra z Enea Astorią Bydgoszcz padł łupem drużyny zielonogórskiej. Goście jedynie w pierwszej kwarcie zdołali nawiązać równą walkę z koszykarzami z Winnego Grodu.

Pierwsza połowa zapowiadała bardzo wyrównane widowisko. Od samego początku ekipa z Bydgoszczy twardo postawiła się zielonogórzanom i nieznacznie prowadziła przez większość czasu. Zastal do głosu doszedł tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, a przełamanie wyniku nastąpiło po celnej trójce Cecila Williamsa. Po tej akcji podopieczni Žana Tabaka już tylko zwiększali przewagę, która do końca inauguracyjnej połowy urosła do 9 „oczek”.

Po zmianie stron zielonogórska lokomotywa tylko przyspieszyła. W trzeciej kwarcie Zastal pozwolił rywalom rzucić zaledwie 10 punktów, co znacznie przełożyło się na przewagę ekipy z Winnego Grodu. Z kolei w ostatniej odsłonie Astoria znów próbowała dzielnie walczyć z zespołem z lubuskiego, ale ten był już na tyle rozpędzony, że nie dał szans na odrabianie strat ambitnemu rywalowi, bez problemu przekraczając barierę 100 punktów.

Dzisiejszy triumf jest już 20. wygraną Zastalu w Energa Basket Lidze. Cały czas utrzymuje się on na fotelu lidera tabeli. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają w sobotę z Awtodorem Saratów. Początek o godzinie 18:00 w hali CRS.

Energa Basket Liga, 23. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Enea Astoria Bydgoszcz 104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Lundberg 10, Williams 10, Ponitka 13, Put 10, Groselle 19 – Richard 6, Porada 0, Traczyk 2, Klocek 0, Freimanis 21, Berzins 2, Koszarek 11.
Enea Astoria Bydgoszcz: Sanders 16, Chyliński 12, Bogucki 10, Dambrauskas 5, Gabrić 4 – Szyttenholm, Aleksandrowicz 3, Krasuski 0, Waterman 14, Nowakowski 4, Nizioł 8.