Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWywalczony triumf w stolicy Estonii

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2021-01-29 21:14

Niezwykle wyrównany mecz rozegrał dziś Enea Zastal BC Zielona Góra, który po prawdziwym rollercoasterze w Tallinnie pokonał miejscowy Kalev 86:79.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Spotkanie to ekipa zielonogórska rozegrała pod wodzą Felixa Alonso, bowiem Žan Tabak nie uczestniczył w meczu z powodu śmierci matki. Drużyna pokazała, że również w takiej trudnej sytuacji potrafi wygrywać.

Droga do tego triumfu nie była jednak łatwa. Gospodarze postawili twarde warunki i wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu. W dodatku oba zespoły często pozwalały sobie na nagłe zrywy, więc prowadzenie wiele razy przechodziło z rąk do rąk. Na szczęście w ostatniej odsłonie Zastal ustabilizował sytuację, poradziwszy sobie z problemami w obronie. Dzięki temu pozwolił rywalowi rzucić w ostatnich 10 minutach zaledwie 7 „oczek”, a sam zdecydowanie przypieczętował wygraną.

Po rozegraniu 16 spotkań Zjednoczonej Ligi VTB Zastal legitymuje się już bilansem 9-7, co daje mu aktualnie wysokie 5. miejsce. Następny mecz zielonogórzanie rozegrają w poniedziałek we własnej hali. Wówczas przeciwnikiem będzie wielki CSKA Moskwa.

VTB United League: Kalev Tallinn – Enea Zastal BC Zielona Góra 79:86 (20:21, 24:26, 28:19, 7:20)
Kalev Tallinn: Keene 24, Kemp 5, Nurger 3, Joesaar 18, Dorbek 8 – Thomas, Sokk 3, Kurbas 10, Djukanović 3, Hermet, Kaufmanis 5, Sunelik.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 3, Lundberg 21, Williams 10, Berzins 11, Groselle 13 – Porada, Traczyk, Klocek, Put 4, Freimanis 18, Koszarek 6.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności