SENSACJA W HALI CRS! ZASTAL POKONAŁ CSKA!

2021-02-01 20:56

Po fenomenalnym spotkaniu Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał we własnej hali wielki CSKA Moskwa 93:90! Bohaterem meczu został Kris Richard, który niemal w ostatniej sekundzie oddał celny rzut na zwycięstwo!

Początek meczu był dla zielonogórzan prawdziwym zimnym prysznicem. Moskiewska lokomotywa rozpędziła się błyskawicznie i już po chwili prowadziła aż 17:2. Zastal zdołał otrząsnąć się po tym niezwykle mocnym ciosie i równie szybko zniwelował straty z niewielką nawiązką. Wtedy jednak koszykarze ze stolicy Rosji zanotowali kolejny rajd, po którym ponownie odskoczyli ambitnym zielonogórzanom.

Na początku drugiej odsłony zawodnicy z Winnego Grodu znów pokazali swoją fantastyczną wolę walki. Po raz drugi w tym meczu zniwelowali 15-punktową stratę i tym razem z rozpędu objęli wyraźne prowadzenie.

Przewaga ekipy zielonogórskiej utrzymywała się przez dłuższy czas od połowy trzeciej kwarty. CSKA nie mógł sobie jednak pozwolić na odpuszczenie ambitnej polskiej drużynie i gdy ta prowadziła już 10 „oczkami”, Rosjanie rozpoczęli niezwykle ważną pogoń. Doprowadzili oni do remisu na półtorej minuty przed końcem pojedynku, co zwiastowało niezwykle interesującą końcówkę.

I tak też właśnie było. Remis utrzymał się do ostatniej akcji kwarty. Należała ona do Rosjan, ale w decydującym momencie Kris Richard wyrwał piłkę z rąk rozgrywającego Daniela Hacketta i pognał w kierunku przeciwległego kosza. Został szybko zepchnięty do narożnika boiska przez powracającą obronę. Amerykanin z rumuńskim paszportem poradził sobie jednak w tej trudnej sytuacji, oddając celny rzut trzypunktowy przez ręce rywala!

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – CSKA Moskwa 93:90 (24:29, 24:28, 22:12, 23:21)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 25, Lundberg 26, Williams 6, Freimanis 14, Groselle 12 – Porada, Traczyk, Klocek, Put 6, Reynolds 2, Koszarek 2.
CSKA Moskwa: Bolomboy 6, Hilliard 9, Hackett 12, Shengelia 19, Kurbanow 5 – Chomienko, James 6, Uchow 11, Antonow 12, Strelnieks 8, Voigtmann 2, Koczergin.