Suzuki Puchar Polski dla Enei Zastalu BC Zielona Góra

Redakcja ZGSPORT.PL
2021-02-14 19:52

Zielonogórzanie w wielkim finale Suzuki Pucharu Polski pokonali PGE Spójnię Stargard 86:73. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) turnieju finałowego w Lublinie został wybrany Iffe Lundberg.

Tekst przygotował: Maciej Gryszko.

Przypomnijmy, że Zastal w drodze do finału pokonał Asseco Arkę Gdynia (90:68) oraz Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski (105:79).

Mecz finałowy rozpoczął się od dwóch przepięknych wsadów Gabriela Lundberga i 4 punktów Mateusza Kostrzewskiego. Po pięciu minutach pierwszej kwarty w drużynie z Zielonej Góry uaktywnił się Kris Richard i po jego punktach Zastal na koniec prowadził 24:16.

Początek drugiej kwarty wskazywał na to, że drużyna ze Stargadu będzie walczyła do końca. Trzy trójki, w tym dwie Filipa Matczaka, spowodowały, że Zastal prowadził już tylko 31:27. Po przerwie na żądanie trenera zielonogórzan Żana Tabaka jego drużyna włączyła jednak „drugi bieg" i na przerwę schodziła z prowadzeniem 48:31. Warto zauważyć, że ekipa Marka Łukomskiego do przerwy popełniła 14 strat.

Po 5 minutach trzeciej partii drużyna ze Stargardu zmniejszyła straty do 8 punktów. Następne minuty to dużo wykonywanych rzutów osobistych i na koniec tej kwarty mieliśmy wynik 64:51 dla zespołu z Winnego Grodu. W ostatniej odsłonie Zastal kontrolował już przebieg spotkania. Mecz przypieczętowały dwie magiczne trójki Iffe Lundberga i to Enea BC Zastal Zielona Góra wygrywając 86:73 sięgnął po Suzuki Puchar Polski.

Suzuki Puchar Polski, finał: Enea Zastal BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Lundberg 21, Richard 15, Berzins 6, Grosselle 15, Reynolds 2, Freimanis 20, Put 0, Koszarek 7, Traczyk 0, Porada 0, Siminski 0, Klocek 0.
PGE Spójnia Stargard: Threatt 13, Faust 9, Matczak 6, Han 0, Steele 16, Cowels III 14, Gudul 5, Kostrzewski 8, Młynarski 2, Grudziński 0, Potap 0, Kucharczyk 0.

MVP turnieju: Gabriel „Iffe” Lundberg (Enea Zastal BC Zielona Góra).