Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘGrek dołącza do Zastalu!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2021-02-23 18:47

Po raz pierwszy w historii barwy Enea Zastalu BC Zielona Góra reprezentować będzie zawodnik rodem z Grecji. Klub poinformował dziś o podpisaniu umowy z Nikosem Pappasem.

fot. championsleague.basketball

30-letni Grek przez 7 sezonów reprezentował barwy Panathinaikosu Ateny, a w ubiegłym roku przeniósł się do Hapoelu Jerozolima. Największe sukcesy święcił jednak podczas gry w swojej ojczyźnie – jak chociażby mistrzostwo i puchar kraju. W 2013 roku był on także najlepszym punktującym rodzimej ligi. Reprezentował również barwy Grecji podczas EuroBasketu 2017.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się podpisać kontrakt z zawodnikiem tego kalibru. To jeden z najważniejszych transferów w historii klubu, to również pierwszy Grek, który będzie występował w naszych barwach. Cieszymy się, że w miejsce Iffe Lundberga udało nam się znaleźć zawodników, którzy zyskali akceptację trenera. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że zarówno Nikos, jak i Skyler to zawodnicy, którzy mają coś do udowodnienia po ostatnim sezonie. Jestem pewien, że gra w drużynie, która walczy o mistrzostwo Polski i ligi VTB będzie dla nich szansą, aby jeszcze bardziej się wypromować. My również korzystamy na tych transferach - w innych okolicznościach mogłoby nie być szansy na ich realizację – powiedział na łamach basketzg.pl Janusz Jasiński.

Pappas gra na pozycji rzucającego obrońcy. Jego kontrakt ma obowiązywać do końca tego sezonu.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności