Zwycięstwo w Chimkach na zakończenie lutego!

2021-02-28 14:54

Po dobrym występie Enea Zastal BC Zielona Góra zwyciężył na wyjeździe z Chimkami 99:94.

Chimki w tym sezonie wyraźnie zawodzą. Zespół z obwodu moskiewskiego spisuje się znacznie poniżej oczekiwań – zarówno w Lidze VTB jak i w Eurolidze. Zastal przyjechał jednak do Rosji osłabiony. W drużynie zabrakło Nikosa Pappasa i Davida Berembly’ego, którzy nie mają jeszcze wyrobionych rosyjskich wiz. Ponownie nie zagrał także kontuzjowany Cecil Williams, który nadal leczy uraz po Suzuki Pucharze Polski.

Mimo to, zielonogórzanie bardzo dobrze rozpoczęli niedzielną potyczkę. Błyskawicznie odjechali oni gospodarzom, którzy jakby przespali początek meczu. Już po kilku minutach Zastal prowadził 10 punktami, ale nie należało oczekiwać, że miejscowi pozwolą, by ta przewaga długo się utrzymała. Podopieczni trenera Tabaka nie zamierzali jednak rywalom ułatwiać tego zadania i Chimki wyrównały dopiero pod koniec drugiej kwarty.

Koszykarze z Rosji prowadzenie przejęli w ostatnich minutach pierwszej połowy. Po zmianie stron próbowali pociągnąć dalej ten wynik, ale wtedy drużyna z Winnego Grodu zaczęła wracać do gry. Widać było, że zespół gospodarzy coraz mocniej się gubi, a jedyną jego groźną strzelbą był przez większość meczu Aleksiej Szwied. Zastal wykorzystał to ponownie obejmując prowadzenie w ostatnich minutach trzeciej kwarty.

Mimo problemów Chimek, ekipa z Grodu Bachusa musiała do samego końca uważać na żądnych zwycięstwa gospodarzy. Ci na minutę przed końcem dopadli Zastal na 1 punkt, co zwiastowało niezwykle gorącą końcówkę spotkania. Na szczęście sytuację uratował Geoffrey Groselle – najpierw zdobył ważne punkty z „pomalowanego”, a już w następnej akcji przechwycił piłkę od Erricka McColluma, a kontrę wykończył Kris Richard. Zawodnicy spod Moskwy próbowali jeszcze ratować się faulami, ale na niewiele to się zdało. Zielonogórski zespół zwyciężył 99:94.

VTB United League: BC Chimki – Enea Zastal BC Zielona Góra 94:99 (21:26, 31:20, 15:24, 27:29)
BC Chimki: Szwied 34, Karasiow 10, Zajcew 6, Monia 8, Mickey 16 – McCollum 11, Timma, Wialcew, Ponkraszow 2, Woronow 7, Klujew 0, Walijew 0.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 18, Freimanis 20, Berzins 10, Groselle 27, Koszarek 14 – Traczyk, Sulima 2, Klocek, Bowlin 8, Put 0.