Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZwycięstwo nad Anwilem okupione groźnym urazem

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2021-03-05 19:39

W piątkowy wieczór Enea Zastal BC Zielona Góra mierzył się w hali CRS z Anwilem Włocławek. Zielonogórzanie bez problemu zwyciężyli 93:77, lecz kończyli spotkanie bez Nikosa Pappasa, który najprawdopodobniej nabawił się groźnej kontuzji.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zastal podchodził do tego spotkania jako zdecydowany faworyt. Anwil w tym sezonie radzi sobie znacznie poniżej oczekiwań i ciężko by mu było nawiązać walkę z zielonogórzanami. W dodatku włocławianie przyjechali do Winnego Grodu w mocno okrojonym składzie. Początek spotkania przyniósł jednak fatalną wiadomość dla Zastalu – już po niecałych 2 minutach meczu bardzo groźnie wyglądającego upadku na parkiet bez kontaktu z rywalem doznał Nikos Pappas. Na ten moment nie ma niestety oficjalnych informacji o ewentualnej kontuzji Greka. Nie był to jednak jedyny taki incydent w tym meczu – w drugiej połowie urazu kostki doznał Artur Mielczarek.

Mecz w większości przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Zastal szybko budował swoją przewagę, seriami odjeżdżając przeciwnikowi. Na początku trzeciej kwarty Anwil jednak urządził skuteczną pogoń za liderem PLK. Ekipa z Włocławka dopadła zielonogórzan na 1 punkt, mimo że nieco wcześniej traciła ona aż 21 „oczek”. Po chwili podopieczni trenera Tabaka naprawili tę sytuację i ponownie zbudowali bezpieczną przewagę, której nie oddali do samego końca.

Energa Basket Liga, 26. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Anwil Włocławek 93:77 (25:14, 24:27, 26:18, 18:18)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Brembly 14, Pappas 0, Bowlin 7, Freimanis 20, Berzins 10 – Richard 16, Traczyk 0, Sulima 4, Klocek 3, Put 2, Groselle 10, Koszarek 7.
Anwil Włocławek: Jerrells 19, Tomaszewski 4, Washington 17, Radić 18, Mielczarek 2 – Pluta, Zamojski 7, Komenda 7, Piątek, Janiak 3.


0

0

0

1

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności