Pogrom w hali CRS! Zastal bez szwanku przepłynął Jenisej!

2021-03-11 20:06

Jenisej Krasnojarsk kolejną drużyną z Ligi VTB, która na tarczy wyjeżdża z Winnego Grodu. Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał rywali z dalekiej Syberii 117:79.

Goście z odległego Krasnojarska niemrawo radzą sobie w bieżącym sezonie. W 16 rozegranych spotkaniach zanotowali oni jedynie 4 wygrane. Już od pierwszych minut widać było tę słabą dyspozycję gości, bowiem Zastal wręcz błyskawicznie osiągnął 10 punktów przewagi. Co prawda, za chwilę Rosjanie ją nieco zniwelowali, ale trzy z rzędu przechwyty Krisa Richarda sprawiły, że zielonogórzanie skutecznie zatrzymali zapędy Jeniseju. Kwartę zakończył trójkowym buzzer beaterem Richard, ustalając jej wynik na 32:17.

W drugiej partii ekipa z Winnego Grodu nie mała większych problemów z ucieknięciem rywalowi na 20 „oczek”. Grający jak z nut Zastal wręcz bawił się koszykówką, chociażby poprzez liczne wsady. Na minutę przed przerwą po oddaniu rzutu spod kosza upadł David Brembly, któremu przy lądowaniu powinęła się noga. Wtedy mieliśmy już przed oczami niedawny uraz Nikosa Pappasa, ale na szczęście David szybko wstał o własnych siłach. Trener Žan Tabak nie chciał jednak ryzykować i do końca kwarty zmienił go Kacprem Traczykiem.

Wynik 60:36 napawał sporym optymizmem przed drugą połową. Po zmianie stron ekspansja Zastalu nieco przystopowała, ale wciąż było widać, kto ma kontrolę nad widowiskiem. Klub z Kraju Krasnojarskiego próbował dotrzymać tempa koszykarzom z Winnego Grodu, ale ci nadal grali jak z nut. Nie zwolnili nawet po przekroczeniu granicy 100 punktów, dzięki czemu zwyciężyli aż 117:79, ustanawiając tym samym swój nowy rekord „oczek” zdobytych w Lidze VTB!

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że w ostatniej minucie meczu miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. W akcji ofensywnej Jeniseju Filip Put został mocno uderzony łokciem w klatkę piersiową przez Dustina Hogue’a. Polak potrzebował dłuższej chwili, aby dojść do siebie po takim ciosie. Na szczęście skończyło się na strachu i nerwach samego zawodnika.

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – Jenisej Krasnojarsk 117:79 (32:17, 28:19, 27:28, 30:15)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 17, Brembly 13, Bowlin 17, Berzins 17, Groselle 12 – Traczyk 0, Sulima 7, Klocek, Put 3, Freimanis 25, Koszarek 6.
Jenisej Krasnojarsk: Johnson 3, Mathews 6, Komissarow 0, Jakuszin 7, Popow 9 – Gudumak 3, Bałaszow 0, Hogue 11, Battle 16, Kułagin 24, Mitusow 0.