„Okręgówka” zainaugurowana! Podsumowanie pierwszej kolejki wiosny

2021-03-14 12:54

Za nami już wszystkie mecze pierwszej wiosennej kolejki JAKO Klasy Okręgowej. Sprawdzamy, jak poradziły sobie w niej zielonogórskie drużyny.

W minioną sobotę z zielonogórskich zespołów punktowała tylko Zorza Ochla. Na wyjeździe mierzyła się ona z Unią Kunice Żary i to właśnie gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie już w 15. minucie. Zielonogórzanie byli w stanie odpowiedzieć dopiero po zmianie stron – najpierw wyrównał Łukasz Janus, a kwadrans później zwycięstwo dał Zorzy Tomasz Wasielewski.

JAKO Klasa Okręgowa, 18. kolejka: Unia Kunice Żary – Zorza Ochla 1:2 (1:0)
1:0 Denis Matuszewski 15’
1:1 Łukasz Janus 49’
1:2 Tomasz Wasielewski 75’

Gorzej poszło jednak Chynowiance oraz Drzonkowiance. Zespół z północy miasta 0:2 przegrał w Przyborowie, gdzie miejscowa Pogoń zapewniła sobie triumf w ostatnich minutach meczu. Drzonkowianka natomiast na własnym terenie musiała uznać wyższość Piasta Czerwieńsk. Szersza relacja z zielonogórskiego Kisielina dostępna jest tutaj.

JAKO Klasa Okręgowa, 18. kolejka: Pogoń Przyborów – Chynowianka Zielona Góra 2:0 (0:0)
1:0 Marcel Napieralski 76’
2:0 Konrad Gabiga 87’

JAKO Klasa Okręgowa, 18. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Piast Inex Czerwieńsk 0:4 (0:2)
0:1 Przemysław Bitner 9’
0:2 Marcin Gałka 34’
0:3 Łukasz Hanc 63’
0:4 Dawid Kaczor 91’