Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCLJ U17: cenny remis po dobrym meczu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-03-14 18:25

Bez bramek zakończyło się niedzielne spotkanie Lechii ZRRT S.A. Zielona Góra z Zagłębiem Lubin w ramach 2. wiosennej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przed meczem wyraźnym faworytem była ekipa z Lubina, która nie dość że zwyciężyła rundę jesienną, to jeszcze była liderem po pierwszej kolejce wiosny. Podopieczni trenera Michała Grzelczyka podeszli jednak do tego pojedynku bez żadnych kompleksów, przez większość spotkania na równi walcząc z bardziej doświadczonym rywalem.

Potyczka z Zagłębiem miała kilka odmiennych fragmentów. Momentami na murawie panował chaos w środku pola, spowodowany niedokładnościami po obu stronach. Im bliżej końca, tym jednak więcej błędów pojawiało się w obozie Lechii. Właśnie dlatego w drugiej połowie coraz częściej do głosu dochodzili „Miedziowi”. Wcześniej jednak to Lechia bez skrupułów szturmowała bramkę przeciwnika. Ostatecznie żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki, choć obie miały ku temu kilka dogodnych okazji. Zielonogórzan od utraty gola najczęściej chronił Gracjan Sieracki, który kapitalnie spisywał się między słupkami.

Po 2. kolejce CLJ U17 Lechia plasuje się na 6. lokacie z 1 punktem w dorobku. Za tydzień uda się ona na pierwszy wyjazd. Jej rywalem będzie GKS Tychy.

Centralna Liga Juniorów U17, 2. kolejka: Lechia ZRRT S.A. Zielona Góra – Zagłębie Lubin 0:0

Składy drużyn:
Lechia ZRRT S.A. Zielona Góra: Sieracki – Dąbrowski, Kurowski, Wochnik, Lubieniec (C), Mania, Połomka, Zientarski, Figaś, Sadowski, Dawcewicz – Bartkowiak, Guder, Filipczak, Grzegorczyk, Szubra.
Zagłębie Lubin: Radziński – Maliszewski, Fura, Orlikowski, Nowacki, Sygieniewicz, Kozdroń, Terlecki (C), Świątek, Leopold, Kubacki – Szatkowski, Basta, Frankowski, Starosta, Maćków, Ausfeld.


8

2

0

0

0

2

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności