Osłabiony Zastal bezradny w Ostrowie

2021-03-17 19:27

Bez Geoffrey’a Groselle’a i dzień po trudnym meczu z Kalevem Tallinn Enea Zastal BC Zielona Góra musiał przystąpić do meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Arged BM Slam Stal, która nie zgodziła się na przesunięcie meczu, wygrała 90:80.

Już od pierwszych minut widać było, że środowy pojedynek będzie ciężką przeprawą dla zmęczonych zielonogórzan. Stal błyskawicznie odskoczyła zielonogórzanom, którzy nie zwykli tak wyraźnie przegrywać w Energa Basket Lidze. Do przerwy miejscowi prowadzili już 55:42.

Po zmianie stron wcale nie było lepiej. Z początku miejscowi zdołali nawet osiągnąć 20 „oczek” przewagi, ale przez większość drugiej połowy utrzymywała się kilkunastopunktowa różnica. Dopiero w ostatniej kwarcie Zastalowi udało się nieco zniwelować straty do gospodarzy, ale na niewiele się to zdało. Stal bez problemu zwyciężyła 90:80.

Energa Basket Liga, 29. kolejka: Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Zastal BC Zielona Góra 90:80 (25:13, 30:29, 23:21, 12:17)
Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Kell 20, Mokros 5, Sobin 6, Garbacz 10, C. Smith 26 – Florence 13, Wojciechowski, Pławucki, Andersson 5, Ryżek, Kucharek 0, Ogden 5.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 14, Brembly 4, Sulima 9, Bowlin 5, Berzins 9 – Porada, Traczyk, Williams 3, Put 4, Freimanis 23, Koszarek 9.