Drugi mecz i drugi punkt. Spore emocje w starciu z Gwarkiem

2021-03-20 18:32

Po tygodniu przerwy Lechia Zielona Góra wróciła na III-ligowe boiska. W swoim drugim meczu na własnym terenie zremisowała 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Początek wiosny nie jest łatwy dla zielonogórskiego zespołu. Targana kontuzjami Lechia nie wciąż może korzystać z pełnej kadry, choć dziś do składu wrócił chociażby Przemysław Mycan i to właśnie on był dziś kluczowym zawodnikiem.

Pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej z obu stron. Lechia popełniała sporo błędów, a goście przyciśnięci na własnej połowie błyskawicznie się gubili. Drużyna z Górnego Śląska jako jedyna potrafiła w tej części gry wykorzystać słabości rywala. W 13. minucie po prezencie ze strony zielonogórskiej defensywy gola zdobył strzałem na dalszy słupek Robert Chwastek.

Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Sawickiego nieco wyraźniej zaczęli naciskać na bramkę Gwarka. Momentami trafienie wręcz wisiało w powietrzu, ale brakowało wykończenia. Wyrównanie nadeszło jednak w 60. minucie, kiedy skutecznie na bramkę Andrzeja Wiśniewskiego huknął Przemysław Mycan.

Ekipa z Winnego Grodu próbowała pójść za ciosem, ale golkiper gości już nie skapitulował. Tym samym wyrównany pojedynek na „Dołku” zakończył się remisem.

Po 22. kolejce III ligi Lechia zajmuje 6. lokatę z dorobkiem 30 „oczek”. Za tydzień czeka ją pierwszy wyjazd. W sobotę o 12:00 zmierzy się z Miedzią II Legnica.

III liga, 22. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – TS Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (0:1)
0:1 Robert Chwastek 13’
1:1 Przemysław Mycan 60’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki (C), Czarnecki, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Ekwueme – Budzyński, M. Maćkowiak, Konieczny, Wieczorek, Cygan, Wasiak, Kocik.
TS Gwarek Tarnowskie Góry: Wiśniewski – Czajkowski, Dzido, Barbus, Chwastek, Jarka (C), Pipia, Dyląg, Kuliński, Pośpiech, Rakowiecki – Rosół, P. Joachim, K. Joachim, Dworaczek, Siwek, Pach, Obuchowski.