Zwycięstwo Zastalu na zakończenie fazy zasadniczej PLK

2021-03-20 19:42

W ostatniej 30. kolejce Energa Basket Ligi Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe Pszczółka Start Lublin 103:90.

Z początku gra zielonogórzan nie wyglądała tak jak powinna. W pierwszej kwarcie to miejscowi zdecydowanie lepiej czuli się na parkiecie, prowadząc po 10 minutach 29:17. Od drugiej odsłony zaczęło się jednak odrabianie strat w wykonaniu ekipy z Winnego Grodu. Do przerwy Zastal zdołał wyrównać stan meczu, a po zmianie stron Start wyraźnie wypuścił prowadzenie z rąk. Zespół z Grodu Bachusa przekroczył bez większych problemów barierę 100 punktów i wygrał w Lublinie 103:90.

Był to już ostatni mecz Zastalu w fazie zasadniczej Energa Basket Ligi. Podopieczni Žana Tabaka zakończyli ją na 1. miejscu z bilansem 27-3.

Energa Basket Liga, 30. kolejka: Pszczółka Start Lublin – Enea Zastal BC Zielona Góra 90:103 (29:17, 22:34, 14:23, 25:29)
Pszczółka Start Lublin: Dorsey-Walker 16, Davis 15, Łączyński 8, Borowski 3, Szymański 2 – Franke, Jeszke 3, Dziemba 5, Gospodarek, Ware 21, Laksa 7, Searcy 10.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 18, Sulima 3, Williams 9, Bowlin 12, Berzins 18 – Porada, Traczyk, Brembly 4, Klocek, Put, Freimanis 27, Koszarek 12.