FC Wrocław bezlitosny dla Przylepu

2021-03-21 15:30

Młodzi piłkarze TS Przylep Zielona Góra mają za sobą trzeci mecz w Centralnej Lidze Juniorów U15. Po dwóch minimalnych porażkach nadszedł czas na solidną lekcję. FC Wrocław Academy zwyciężył w Winnym Grodzie aż 7:0.

Pierwsze chwile tego meczu pokazały, że TS Przylep nie zamierza oddawać pola rywalom i chce odważnie wyjść do przodu. Niestety przyjezdni szybko odgryźli się za takie podejście i już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Na domiar złego podczas interwencji przy pierwszej bramce groźnego urazu nogi doznał golkiper TS-u, Kacper Stępczyński. Od 12. minuty pomiędzy słupkami stanął zatem Michał Ambroży.

Po stracie drugiej bramki podopieczni Remigiusza Chyły jakby mocniej przeszli do ataku, chcąc wyrównać rachunki z rywalami. Pod koniec pierwszej połowy mieli wymarzoną okazję do zdobycia gola „do szatni”. Wówczas fantastycznie na prawym skrzydle uwolnił się Błażej Chyszpolski i gdy próbował ściąć do środka, został sfaulowany w polu karnym. Niestety Maciej Pawelec, który podszedł do „jedenastki”, nie wykorzystał okazji do odrobienia strat, a jak wiadomo – takie sytuacje potrafią się mścić. Tak było właśnie dzisiaj, bowiem w przeciągu kilku minut goście zainkasowali jeszcze dwa trafienia po błędach zielonogórzan i odskoczyli na 4:0 do przerwy.

Po zmianie stron ekipa z Winnego Grodu miała nadzieje na powalczenie z doświadczonymi kolegami z Wrocławia, ale Ci szybko zrewidowali te chęci. Już w 43. minucie prezent Michała Ambrożego wykorzystał Jakub Maścianica i wynik 0:5 nie pozostawiał większych nadziei. Nie pomogła również druga żółta kartka dla Miłosza Kowalczyka i TS Przylep kończył ten pojedynek w dziesiątkę. W dalszej części starcia goście dobili ambitnych zielonogórzan golami Jakuba Marczewskiego i Kacpra Chalickiego, zwyciężając tym samym 7:0.

To trzecia porażka TS-u Przylep w Centralnej Lidze Juniorów U15, ale pierwsza tak dotkliwa. Za tydzień zielonogórscy trampkarze podejmą Miedź Legnica. Początek w niedzielę o godzinie 15:00.

Centralna Liga Juniorów U15, 3. kolejka: TS Przylep Zielona Góra – FC Wrocław Academy 0:7 (0:4)
0:1 Jakub Maścianica 11’
0:2 Karol Sula 14’
0:3 Karol Sula 39’
0:4 Mikołaj Gruś 40’
0:5 Jakub Maścianica 43’
0:6 Jakub Marczewski (rzut karny) 58’
0:7 Kacper Chalicki 69’

TS Przylep Zielona Góra: Stępczyński, Michałowski, Dąbrowski, Papież (C), Stachowiak, Tokar, Chyszpolski, Bigos, Kowalczyk, Pawelec, Iwanowicz – Ambroży, Kuśnierz, Chojnacki, Pawłowski, Klóska, Jaworski, Wilcząb.
FC Wrocław Academy: Żelazny – Chalicki, Gruś, Marczewski (C), Zender, Sula, Maścianica, Bielecki, Peniuk, Ziętek, Sowa – Maciocha, Radomyski, Bartnik, Duda, Flis.