Triumf Lechii w ciężkich warunkach

2021-03-27 15:16

Lechia Zielona Góra udała się dziś w swój pierwszy wiosenny wyjazd. Piłkarze z Grodu Bachusa po ciężkim spotkaniu pokonali Miedź II Legnica 1:0.

Warunki panujące na boisku w Legnicy z pewnością nie sprzyjały sportowej rywalizacji. Grząska, niemal gliniana nawierzchnia doprawiana była jeszcze przez zrywające się co chwilę opady deszczu, którym towarzyszył porywisty wiatr.

Mecz jednak lepiej rozpoczęli zielonogórzanie, którzy w pierwszych jego minutach odważnie ruszyli z ofensywą, spychając rywala w pole karne. Już wtedy ekipa z Winnego Grodu miała kilka dogodnych sytuacji, a tempo nadawał im „Diego”, czyli debiutujący Ilan Rappoport.

Po około 20 minutach gry role się jednak odwróciły. Do głosu doszli gospodarze, coraz częściej sprawiając problemy zielonogórskiej defensywie. Momentami gra toczyła się głównie na połowie Lechii, ale miejscowym brakowało celności.

W drugiej połowie obraz gry był podobny – podopieczni Andrzeja Sawickiego wyprowadzali właściwie tylko pojedyncze ataki, a przez większość czasu posiadanie było po stronie Miedzi. Mimo to, Lechia zdołała zadać decydujący cios. W 84. minucie Przemysław Mycan dopadł do piłki na 8. metrze i huknął na przeciwległy słupek.

W ostatnich minutach legniczanie próbowali uratować wynik, m.in. dwukrotnie wysyłając bramkarza do pomocy przy rozegraniu stałych fragmentów. Zielonogórzanie jednak bez problemu obronili rezultat i ostatecznie wywieźli z Dolnego Śląska cenne 3 punkty.

III liga, 23. kolejka: Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra 0:1 (0:0)
0:1 Przemysław Mycan 84’

Miedź II Legnica: Hewelt – Maciejewski, Świątko, Bartczak (C), Pietrowski, Niewiadomski, Gardzielewicz, Andrzejewski, Hoogenhout, Stróżyński, Burgering – Soloha, Lewandowski, Zachaczewski, Marcate, Pojasek, Petk, Bahaid.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Babij, Ostrowski, Budziński, Kaczmarczyk, Athenstadt, Małecki, Król, Rappoport, Mycan, Konieczny – Budzyński, Kocik, Łokietek, Lisowski, Czarnecki, M. Maćkowiak, Cygan.