Spójnia powalczyła, ale Zastal lepszy w pierwszym ćwierćfinale

2021-03-30 21:48

Rozpoczęła się faza play-off w Energa Basket Lidze! W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Spójnię Stargard 90:70, choć goście zaciekle walczyli przez ponad pół spotkania.

Początek meczu stanowił mocne uderzenie w wykonaniu zielonogórzan, którzy już po chwili prowadzili 8:0 dzięki trafieniom Davida Brembly’ego, Krisa Richarda i Janisa Berzinsa. Przyjezdni szybko jednak zaczęli chwytać tempo, które narzucił Zastal i błyskawicznie go dopadli. Sprawili tym samym, że prawie cała pierwsza połowa stała pod znakiem zażartej batalii kosz za kosz. Momentami nawet to stargardzianie wysuwali się na czoło tego wyścigu, ale przed przerwą koszykarze z Winnego Grodu zdołali wyrównać. Na półmetku spotkania panował remis 40:40.

Podobny obraz gry utrzymywał się w drugiej połowie. Zastal próbował co prawda znaleźć sposób na zbudowanie solidnej przewagi, ale przyjezdni za każdym razem znajdowali odpowiedź. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty zielonogórzanom udało się odskoczyć na kilka punktów, a wynik dopełniła w ostatniej akcji trójka Richarda. Tym samym na 10 minut przed końcem podopieczni trenera Tabaka prowadzili 64:57, co było najwyższym ich prowadzeniem od pierwszej kwarty.

Ostatnią odsłonę nasi koszykarze rozpoczęli od błyskawicznych 5 punktów Rolandsa Freimanisa, któremu za chwilę wtórowali Geoffrey Groselle i Łukasz Koszarek. Był to wstęp do przebudzenia, które nastąpiło w tej kwarcie w zespole z Grodu Bachusa. W mgnieniu oka zielonogórzanie zniweczyli cały trud, który Spójnia włożyła w ten mecz w poprzednich trzech partiach. Tym samym ostatecznie drużyna z lubuskiego zwyciężyła 90:70.

Drugi mecz tej pary ćwierćfinałowej odbędzie się w czwartek. Początek o 17:30 w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, I mecz: Enea Zastal BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 90:70 (20:21, 20:19, 24:17, 26:13)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 14, Brembly 15, Bowlin 14, Berzins 4, Groselle 14 – Porada, Traczyk 0, Sulima 2, Williams 3, Put 2, Freimanis 15, Koszarek 7.
PGE Spójnia Stargard: Threatt 9, Matczak 20, Steele 8, Cowels 19, Kostrzewski 3 – Potap, Faust 8, Han 0, Siewruk 0, Gudul 2, Grudziński 0, Młynarski 1.