Grad, pot i łzy. Pniówek zwycięski na „Dołku”

2021-04-03 16:37

Przedświąteczna kolejka III ligi przyniosła Lechii Zielona Góra pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Zielonogórzanie ulegli na własnym terenie Pniówkowi Pawłowice 0:2.

Sobotnie spotkanie było kolejnym występem w ciężkich warunkach. Choć momentami nad Sulechowską wychodziło słońce, to przez większość meczu padał obfity deszcz lub nawet grad.

Pierwsza połowa wyglądała dobrze w wykonaniu ekipy z Winnego Grodu. Już od początku widać było, że piłkarze Andrzeja Sawickiego są napędzeni i łatwo dochodzili do groźnych sytuacji strzeleckich, jak chociażby w 21. minucie, w której Bartek Konieczny posłał z lewej flanki idealne podanie na głowę Przemka Mycana, a ten skierował futbolówkę minimalnie ponad poprzeczkę. Niestety jednak okazje nie przełożyły się na wynik, bowiem to goście zadali cios w 30. minucie. Dawid Weis wślizgiem z lewej strony pokonał wówczas wychodzącego z bramki Wojciecha Fabisiaka.

Krótko po stracie gola Lechia miała wymarzoną okazję, by odegrać się na Ślązakach. Golkiper gości obronił jednak strzał Jędrzeja Króla, a dobitka z niewielkiej odległości Artura Małeckiego poszybowała obok bramki Pniówka.

Wydawało się, że po zmianie stron zielonogórzanie będą próbowali odrabiać straty, ale w drugiej odsłonie nie byli już oni tacy groźni w ofensywie. Przez większość czasu grę prowadził zespół gości, a nieliczne okazje Lechii nie zagrażały szczególnie bramce Bartosza Gocyka. Drugie trafienie zaliczyli natomiast przyjezdni. W 65. minucie otrzymali oni rzut karny po zagraniu ręką przez Łukasza Cygana. Wojciech Caniboł bez problemu wykorzystał „jedenastkę” i zapewnił swojej drużynie triumf 2:0.

Po tej porażce Lechia spadła na 7. miejsce w tabeli. Za tydzień zagra na wyjeździe z 5. LKS-em Goczałkowice.

III liga, 24. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:2 (0:1)
0:1 Dawid Weis 30’
0:2 Wojciech Caniboł (rzut karny) 65’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki (C), Konieczny, Rappoport, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Babij, Athenstadt, Król – Budzyński, Łokietek, Maćkowiak, Czarnecki, Sowiński, Cygan, Kocik.
GKS Pniówek 74 Pawłowice: Gocyk – Pańkowski, Weis, Caniboł, Glenc, Łaski, Spratek, Ciuberek (C), Szkatuła, Hanzel, Łukasik – Zapała, Turoń, Morcinek, Szatkowski, Płowycha, Mazurkiewicz, Wiciński.