Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘŻużlowe ściganie czas zacząć! Na początek wyprawa na Motoarenę

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2021-04-04 12:46

W wielkanocną niedzielę wrócą wreszcie ligowe zmagania w polskim speedway’u! Na pierwszy ogień Marwis.pl Falubaz Zielona Góra uda się do Torunia, gdzie czekać na niego będzie beniaminek PGE Ekstraligi – eWinner Apator.

Start sezonu 2021 pierwotnie wyznaczono na Wielką Sobotę, ale zaplanowane na ten dzień mecze Motor Lublin – Eltrox Włókniarz Częstochowa i ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław zostały przełożony ze względu na wykrycie zakażenia koronawirusem wśród zawodników tych zespołów. Pozytywne wyniki badań uzyskali Grigorij Łaguta, Jarosław Hampel, Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński.

Bez komplikacji odbędą się natomiast dwa niedzielne spotkania PGE Ekstraligi, w tym mecz Falubazu w Toruniu oraz pojedynek Fogo Unii Leszno z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

Na Motoarenie możemy oczekiwać ciekawego widowiska, bowiem obie drużyny mają coś do udowodnienia. Torunianie po roku spędzonym w eWinner 1. Lidze Żużlowej wracają do elity wzmocnieni utalentowanym Robertem Lambertem oraz swoim wychowankiem Pawłem Przedpełskim. Z kolei podopieczni Piotra Żyto chcą pokazać, że potrafią sobie poradzić mimo braku najskuteczniejszego zawodnika drużyny z ubiegłego roku, czyli Martina Vaculika.

Mecz ten może być również ważny ze względu na końcowy układ tabeli, choć to dopiero 1. kolejka. Na papierze obie ekipy nie dysponują najmocniejszymi zestawieniami w lidze i mają potencjalnie podobną siłę rażenia. Oczywiście jest stanowczo za wcześnie by ferować wyroki, ale stawką tego starcia jest dobre wejście w ten ciężko zapowiadający się sezon.

PGE Ekstraliga, 1. kolejka: eWinner Apator Toruń – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
Data: 04.04.2021, godzina 16:30
Miejsce: Moroarena, Toruń.
Sędzia: Paweł Słupski.
Komisarz toru: Michał Wojaczek.
Transmisja: nSport+.

Awizowane składy:
eWinner Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Kamil Marciniec
12. Petr Chlupac
13. Chris Holder
14. Krzysztof Lewandowski
15. Karol Żupiński
16.

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Jan Kvech
2. Patryk Dudek
3. Max Fricke
4. Piotr Protasiewicz
5. Matej Zagar
6. Nile Tufft
7. Jakub Osyczka
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności