Półfinały jeszcze nie dla Zastalu. Spójnia przedłużyła serię

2021-04-06 10:39

Ćwierćfinałowa seria pomiędzy Enea Zastalem BC Zielona Góra a PGE Spójnią Stargard trwa dalej! W trzecim meczu zespół z województwa zachodniopomorskiego zwyciężył 82:77, czym doprowadził do stanu 2:1 dla Zastalu.

Poniedziałkowe spotkanie miało podobny przebieg do dwóch poprzednich starć Zastalu ze Spójnią. Pierwsza połowa była w wykonaniu zielonogórzan słaba, a miejscowi szybko przejęli kontrolę nad widowiskiem. Na początku drugiej połowy ekipa z Winnego Grodu rozpoczęła żwawe odrabianie strat, ale w przeciwieństwie do ostatnich meczów pogoń ta nie zakończyła się udanie. Spójnia w porę otrząsnęła się i zatrzymała rozpędzonych zielonogórzan. Wygrała ona 82:77 i tym samym zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinałowej rywalizacji.

Mecz nr 4 zaplanowano na najbliższą środę na godzinę 20:00.

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, III mecz: PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra 82:77 (18:11, 25:21, 18:27, 21:18)
PGE Spójnia Stargard: Threatt 11, Matczak 9, Steele 8, Cowels 14, Kostrzewski 7 – Szmit 0, Faust 7, Han 3, Siewruk, Gudul 9, Grudziński, Młynarski 14.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 11, Brembly 12, Bowlin 8, Berzins 12, Groselle 14 – Porada, Traczyk, Sulima 0, Williams 4, Put, Freimanis 11, Koszarek 5.