Awans do półfinału wyrwany po dogrywce

2021-04-08 08:56

Do czterech razy sztuka – Enea Zastal BC Zielona Góra w czwartym meczu ćwierćfinałowym wywalczył awans do półfinałów Energa Basket Ligi. Nie było jednak łatwo – środowy mecz z PGE Spójnią Stargard rozstrzygnął się dopiero po dogrywce.

W przeciwieństwie do poprzednich meczów ćwierćfinałowej serii, spotkanie nr 4 rozpoczęło się dobrze dla Zastalu. Zielonogórzanie weszli w mecz mocno zmotywowani, co było widać po wyniku – 21:11 po 7 minutach gry. W drugiej kwarcie potrafili oni nawet jeszcze bardziej powiększyć tę przewagę, ale jeszcze przed przerwą Spójnia dała znak, że nie ma zamiaru odpuścić.

Po zmianie stron było już tylko gorzej. Seria 10:0 ze strony gospodarzy sprawiła, że wynik oscylował na granicy remisu i żadna z ekip nie przełamała go w regulaminowym czasie gry. W dogrywce na szczęście koszykarze z Winnego Grodu uratowali sytuację i zwyciężyli ostatecznie 91:80, zapewniając sobie awans do półfinału.

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, IV mecz: PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra 80:91 (14:25, 22:19, 24:14, 14:16, 6:17)
PGE Spójnia Stargard: Threatt 11, Matczak 17, Steele 9, Cowels 13, Kostrzewski 4 – Szmit 0, Faust 9, Han 2, Siewruk, Gudul 2, Grudziński, Młynarski 13.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 21, Brembly 0, Bowlin 15, Freimanis 21, Groselle 29 – Traczyk, Sulima 0, Williams 2, Klocek, Put, Berzins 2, Koszarek 1.