Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDerby dla Lechii! Pewny triumf zielonogórzan w Gorzowie

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-04-21 18:56

Udany wyjazd do Gorzowa zaliczyli dziś piłkarze Lechii Zielona Góra. III-ligowiec pewnie pokonał miejscowy Stilon Prosupport 2:0.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W początkowym fragmencie meczu wizualną przewagę na murawie miała Lechia, która dość szybko doszła do kilku groźnych sytuacji pod bramką gorzowian. Doprowadził do nich wysoki pressing, którym ponownie zielonogórzanie chcieli wymusić na przeciwnikach błędy i to im się udawało.

Ataki zielonogórzan długo nie przynosiły rezultatów, ale można rzec, że otwierający gol wisiał w powietrzu. Potwierdził to w 39. minucie Artur Małecki, który skorzystał z dośrodkowania z prawej strony i z niewielkiej odległości pokonał Gabriela Łodeja. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Stilon próbował odpowiedzieć i nieco postraszył, ale Wojtek Fabisiak bez szwanku pozostał na posterunku.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, bowiem liczba groźnych ataków zielonogórzan zmniejszyła się. Wynik zmienił się dopiero w 76. minucie, w której zbiegający ze skrzydła Damian Stachurski był faulowany w polu karnym. Do „jedenastki” podszedł Mariusz Kaczmarczyk, który pewnie strzelił w kierunku prawego słupka, zmieniając wynik na 2:0 dla Lechii.

Po drugim tego dnia golu stało się już praktycznie jasne, że w półfinale zagra Lechia. Miejscowi nie byli już bowiem w stanie zagrozić bramce „Faby”. Niestety mecz skończył się przykrym akcentem, bowiem w 90. minucie Damian Stachurski padł w polu karnym rywali i długo się nie podnosił. Niestety „Dundee” opuścił murawę na noszach, gdyż mocno ucierpiało jego lewe kolano.

Lechia ostatecznie przywiozła z Gorzowa triumf 2:0. W najbliższych dniach poznamy rywala zielonogórzan w półfinale lubuskiego Pucharu Polski.

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, ćwierćfinał: Stilon Prosupport Gorzów – KS Lechia Zielona Góra 0:2 (0:1)
0:1 Artur Małecki 39’
0:2 Mariusz Kaczmarczyk (rzut karny) 76’

Składy drużyn:
Stilon Prosupport Gorzów: Łodej – Nidecki, Majerczyk, Ograbek, Świerczyński, Kurlapski, Maliszewski (C), Kaniewski, Wiśniewski, Yoshida, Snowyda, Koszuta, Dziduch.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Kocik – Sieracki, Maćkowiak, Stachurski, Budziński, Wieczorek, Wasiak, Ekwueme.


6

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności