Trzy szybkie ciosy Lechii w Świdnicy

2021-04-24 18:54

Lechia Zielona Góra z 3 punktami wraca z dolnośląskiej Świdnicy. Po dobrym spotkaniu piłkarze z Grodu Bachusa pokonali tamtejszą Polonię-Stal 4:0.

Początek spotkania był dość spokojny – obie ekipy powoli wchodziły w ten mecz i nie miały zbyt wielu groźnych sytuacji. Mimo to, zielonogórzanom już w 19. minucie udało się otworzyć wynik. Dokonał tego Artur Małecki, który wykorzystał zagranie z rzutu rożnego i tylko przyłożył głowę do piłki. Ta dość wysokim lobem wpadła do siatki, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

Zdaje się, że ten otwierający gol podciął skrzydła miejscowym, ponieważ na kolejne trafienia Lechii nie musieliśmy zbyt długo czekać. Już 7 minut później golkiper Polonii faulował w polu karnym Bartka Koniecznego, w wyniku czego arbiter wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Mariusz Kaczmarczyk, choć piłka wpadła do bramki po rękach interweniującego Szawaryna.

Lechia błyskawicznie zmieniła jednak wynik na 3:0. W 31. minucie piłkę w polu karnym gości dostał Bartek Konieczny, przełożył sobie piłkę do tyłu mimo dwóch rywali na plecach i bez problemu pokonał bramkarza, wykańczając tę widowiskową akcję! Do przerwy podrażnieni świdniczanie próbowali jeszcze odpowiedzieć na taki stan rzeczy, ale bez skutku.

Po zmianie stron worek z bramkami nie był już tak szeroko otwarty, a Lechia jakby spoczęła na laurach. Próbowała to wykorzystać Polonia-Stal, ciągle szukając dziury w defensywie zielonogórzan. W 78. minucie udało jej się nawet umieścić piłkę w siatce, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Właśnie wtedy podopieczni Andrzeja Sawickiego ocknęli się z tego chwilowego letargu i precyzyjnym rozegraniem rzutu wolnego dobili miejscową drużynę. Dokonał tego w 80. minucie Aron Athenstadt, który idealnie wrzucił na głowę Artura Małeckiego. Kapitan Lechii nie mógł nie skorzystać z takiego podania i dołożył do wyniku swojego drugiego dziś gola.

Ostatecznie zielonogórska drużyna przywiozła ze Świdnicy wygraną 4:0. Oznacza to, że utrzymała ona 5. lokatę w tabeli III ligi, grupy III. Za tydzień na własnym terenie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Początek w sobotę o godzinie 17:00.

III liga, 27. kolejka: Polonia-Stal Świdnica – KS Lechia Zielona Góra 0:4 (0:3)
0:1 Artur Małecki 19’
0:2 Mariusz Kaczmarczyk (rzut karny) 28’
0:3 Bartosz Konieczny 31’
0:4 Artur Małecki 80’

Polonia-Stal Świdnica: Szawaryn – Borowy, Szydziak, Kasprzak, Sowa (C), Myrta, Szuba, Kozaczenko, Tragarz, Sztylka, P. Paszkowski – Kot, Doliński, Czarny, Filipczak, Trzyna, B. Paszkowski, Osiadły.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Kocik, Ekwueme – Bartkowiak, Żukowski, Łokietek, Budziński, Wieczorek, Cygan, Wasiak.