Lechia II rozstrzelała Tęczę

2021-04-25 15:55

Okazałym zwycięstwem zielonogórzan 7:1 zakończył się niedzielny pojedynek Lechii II Zielona Góra ze znajdującą się w strefie spadkowej Tęczą Homanit Krosno Odrzańskie.

Już w pierwszej połowie widać było na boisku dominację zielonogórzan, choć zdołali ją zamienić tylko na dwa gole. W 9. minucie faulowany w polu karnym rywali był Jan Zioła, dzięki czemu do „jedenastki” podszedł Maciej Brzeźniak, który nie zmarnował takiej okazji. Mimo dalszej optycznej przewagi Lechii, na drugie trafienie czekaliśmy do 40. minuty. Wówczas Dawid Sowiński wywalczył sobie idealną pozycję do strzału i podwyższył na 2:0.

Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. Rozpoczął je znów Sowiński, który precyzyjnie umieścił piłkę przy lewym słupku. Tym razem jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli w postaci trafienia Przemysława Maciąga, który dopadł do odbitej od słupka piłki i skutecznie dobił.

Później już jednak tylko Lechia zdobywała gole, dając popis strzelecki. Rozpoczął w 64. minucie Bartosz Żurawski, który ledwo wszedł na murawę i od razu wpisał się na listę strzelców. Również on został autorem trafienia w 71. minucie. Wtedy bramkarz gości wybronił strzał Sowińskiego z rzutu karnego, ale piłka spadła wprost pod nogi Żurawskiego, który błyskawicznie poprawił próbę kolegi z zespołu.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze – mimo że Dawidowi Sowińskiemu nie udało się zapisać hattricka po rzucie karnym, to dokonał tego przy okazji kolejnego trafienia Lechii. Akcję rozpoczął z prawej strony Marcin Jasiński, który płasko dośrodkował do Patryka Jasiaka. Ten przedłużył podanie do Sowińskiego, który miał już tylko dostawić nogę. Mecz zamknął z kolei w 85. minucie Łukasz Cygan, ustalając końcowy wynik na 7:1.

Po 27. kolejce JAKO IV Ligi Lechia II plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Następna runda rozegrana zostanie już w środę. Wówczas zielonogórzanie pojadą do Kożuchowa na pojedynek z Koroną. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00.

JAKO IV Liga, 27. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 7:1 (2:0)
1:0 Maciej Brzeźniak (rzut karny) 9’
2:0 Dawid Sowiński 40’
3:0 Dawid Sowiński 55’
3:1 Przemysław Maciąg 58’
4:1 Bartosz Żurawski 64’
5:1 Bartosz Żurawski 71’
6:1 Dawid Sowiński 76’
7:1 Dawid Cygan 85’

Skład Lechii: Marczak – Łokietek, Bartczak, Brzeźniak (C), Jasiak, Sowiński, Budziński, Topolski, Zioła, Lisowski, Wasiak – Jasiński, Maćkowiak, Olejniczak, Haraś, Żurawski, Cygan.