Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘ[STRZELECTWO] Siedem medali Gwardii na inaugurację Pucharu Polski

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[INNE]
2021-04-27 09:47

Za nami inauguracja sezonu strzeleckiego 2021. W Bydgoszczy odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski, z której reprezentanci Gwardii Zielona Góra przywieźli 7 medali.

fot. Gwardia Zielona Góra

Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz zainaugurowano sezon strzelecki 2021 w Polsce. Odbyła się tu pierwsza runda Pucharu Polski w strzelaniach kulowych i pneumatycznych z karabinu i pistoletu. Zawody są rozgrywane w kategorii senior i junior. W tym roku na zawody udała się cała czołówka Polskich strzelców, gdyż w tym czasie nie odbywały się żadne międzynarodowe zawody. Pomimo ograniczeń, do Bydgoszczy przyjechało około 250 zawodników. Pandemia i zimna wiosna mocno utrudniały przygotowania do sezonu. Pomimo tego 15-osobowa reprezentacja Gwardii Zielona Góra spisała się dobrze, zdobywając siedem medali.

Liderem zielonogórskich strzelców był żołnierz V Pułku Artylerii z Sulechowa Grzegorz Długosz, który wygrał rywalizację w pistolecie pneumatycznym oraz w pistolecie dowolnym. Wystartował w dwóch konkurencjach i obie wygrał, co potwierdza jego ciężką i efektywną pracę w okresie przygotowawczym. Trzecie zwycięstwo dla Gwardii wystrzelał Mariusz Bartczak-Gepart, który w pistolecie szybkostrzelnym juniorów wygrał zdecydowanie eliminacje, oraz strzelania finałowe i w obu częściach poprawił rekordy życiowe. W drużynie zielonogórskiej wysoką formę potwierdziła Natalia Kochańska, która w karabinie 3x40 w eliminacjach poprawiła rekord życiowy, ograła wszystkie rywalki, a wynik 1178 punktów jest o 2 punkty gorszy od Rekordu Polski. W finale tej konkurencji Natalia musiała uznać wyższość Agnieszki Nagay, olimpijki z Londynu i Rio de Janeiro. Srebrny medal wystrzelała również Maja Jarosińska w pistolecie pneumatycznym, zajmując drugie miejsce zarówno w eliminacjach, jak i w finale. Zawodnicy z Zielonej Góry zdobyli również dwa brązowe medale, Natalia Kochańska w karabinie 60 strzałów leżąc i Tomasz Głowala w pistolecie szybkostrzelnym juniorów.

Natalia Kochańska i Grzegorz Długosz mają jeszcze szanse na zdobycie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a zadecydują o tym majowe zawody Pucharu Świata, oraz Mistrzostwa Europy. Oprócz nich do składu na Mistrzostwa Europy zakwalifikowali się Maja Jarosińska, Mariusz Bartczak-Gepart i Rafał Ratajczak.

Kolejna impreza dla strzelców to II runda Pucharu Polski, która się odbędzie w maju na strzelnicach Śląska Wrocław.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w Pucharze Polski:

Opracował: Jerzy Zarzycki

Postaw nam kawę na buycoffee.to


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności