„Dziki” miażdżą rywala

[RUGBY]
2018-06-02 20:04

Świetne spotkanie rozegrali dziś rugbyści Watahy RC Zielona Góra. Zawodnicy z Grodu Bachusa pewnie rozgromili drużynę Rugby Ruda Śląska i zgarnęli komplet punktów do ligowej tabeli.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli jedynie dwa przyłożenia, oba jednak na korzyść zielonogórzan. Dzięki temu rugbyści z Winnego Grodu w przerwie prowadzili 12:0.

Znacznie więcej działo się w drugiej odsłonie. Wówczas „Dziki” od razu ruszyły do ofensywy, co szybko przyniosło efekty. Zielonogórzanie po przyłożeniach m. in. Oskara Dzioka, Mateusza Lentowczyka czy Przemysława Kindry znacznie odskoczyli przyjezdnym, którzy przez długi czas nie mogli zdobyć żadnych punktów.

Udało im się to dopiero w końcówce spotkania, kiedy to po długiej i groźnej sytuacji na połowie zielonogórzan, Ślązacy zanotowali jedyne w tym spotkaniu przyłożenie. Tuż przed końcowym gwizdkiem „Dzikom” udało się jeszcze ponownie zwiększyć rozmiary zwycięstwa, przez co ostateczny wynik to 48:5 na korzyść Watahy.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię zdjęć z tego meczu.

Ekipa z Zielonej Góry dzięki temu zwycięstwu zgarnęła komplet punktów i utrzymała się na fotelu lidera I ligi. Następne spotkanie odbędzie się za dwa tygodnie, również w Winnym Grodzie. Rywalem zielonogórzan będzie Legia Warszawa.

6. kolejka I ligi: Wataha RC Zielona Góra – Rugby Ruda Śląska 48:5 (12:0)
Skład Watahy: Marcin Kopczyński, Jędrzejak, Prokopowicz, Kaźmierczak, Szewczyk, Lentowczyk, Stanisławek, Michał Kopczyński, Wierciński, O. Dziok, Kindra, Polak, Wieprzkowicz, Wielgosz, Fleury – P. Dziok, Smejlik, Kata, Jucha.