Mocna odpowiedź Stali w finale Energa Basket Ligi

2021-04-29 22:52

Drugi mecz finałowy Energa Basket Ligi nie był już dla Enea Zastalu BC Zielona Góra tak udany jak poprzednie spotkanie. Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. zwyciężyła 87:71 i wyrównała stan rywalizacji.

Początek meczu, podobnie jak wczoraj, nie był najlepszy w wykonaniu zielonogórzan. W pierwszych 9 minutach Zastal zdobył zaledwie 5 „oczek”, z czego wszystkie były autorstwa Geoffrey’a Groselle’a. Ostrowianie również nieco ospale rozpoczęli spotkanie, ale widząc kłopoty zielonogórzan z regularnym punktowaniem, szybko złapali odpowiednie tempo.

Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 16:9, ale na szczęście na początku drugiej kwarty koszykarze z Winnego Grodu przebudzili się i nie pozwolili rywalom na wyraźniejsze rozpędzenie się. Wciąż jednak to gospodarze turnieju finałowego utrzymywali prowadzenie, mimo że legitymowali się gorszą skutecznością z gry od Zastalu. Różnicę robiły głównie liczne rzuty osobiste – Stal trafiła ich w pierwszej połowie aż 15.

Niestety po przerwie nie było wcale lepiej. Zawodnicy z Wielkopolski niczym natchnieni trafiali zza linii 6,75 m i to właśnie ten aspekt był ich motorem napędowym do spółki z rzutami wolnymi, niezwykle rzadko rzucając przy tym za 2. Dzięki temu w ostatniej kwarcie udało im się nawet osiągnąć 20 punktów przewagi.

Na tak wyrachowaną grę Stali Zastal długo nie potrafił odpowiedzieć. Na kilka minut przed końcem zielonogórzanie zebrali się na odrobienie części strat, ale nie sprawiło to większego zagrożenia drużynie ostrowskiej. W wyniku tego podopieczni Igora Milicicia zwyciężyli 87:71 i doprowadzili do remisu 1:1 w rywalizacji finałowej.

Energa Basket Liga, finał, II mecz: Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 71:87 (9:16, 22:21, 17:27, 23:23)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 8, Williams 0, Bowlin 7, Freimanis 9, Groselle 26 – Porada, Traczyk, Brembly 6, Sulima 0, Put 0, Berzins 8, Koszarek 7.
Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Kell 17, Mokros 3, Sobin 0, Garbacz 18, Smith 16 – Florence 14, Wojciechowski, Pławucki, Andersson 11, Ryżek 2, Kucharek 0, Ogden 6.