Waleczna Lechia nie sprostała Ruchowi

2021-05-01 23:13

W sobotnie popołudnie Lechia Zielona Góra mierzyła się z wielkim Ruchem Chorzów w ramach 28. kolejki III ligi. Mecz padł łupem utytułowanego rywala, który zwyciężył 2:0.

Od początku widać było, że lider tabeli przyjechał do Zielonej Góry po zwycięstwo. Lechia co prawda kilkoma pierwszymi akcjami nieco postraszyła chorzowian, ale ci szybko przejęli inicjatywę i zaczęli dominować na murawie. Trzeba jednak zaznaczyć, że ekipa z Winnego Grodu dzielnie broniła się przed atakami gości, choć dużą zasługę miał w tym Wojciech Fabisiak, który miał pełne ręce roboty. Drużynie ze Śląska udało się jednak jeszcze przed przerwą przełamać defensywę Lechii. Dokonał tego w 42. minucie Piotr Kwaśniewski, który zmieścił piłkę w lewym okienku.

Na drugą połowę Lechia wyszła jednak wyraźnie zmotywowana, bowiem przeprowadziła kilka naprawdę groźnych akcji na bramkę przyjezdnych. Momentami blisko było wyrównującego trafienia, ale piłka nieznacznie mijała bramkę Jakuba Bieleckiego. Niestety jednak zamiast 1:1, wynik po „zemście” Ruchu brzmiał 0:2. W 79. minucie w polu karnym faulował Aron Athenstadt, przez co Michał Mokrzycki podwyższył prowadzenie gości z 11. metra i ustalił tym samym końcowy rezultat spotkania.

Po tej porażce Lechia spadła na 7. lokatę w tabeli III ligi. Już w środę uda się ona do Gorzowa na derbowy pojedynek z tamtejszą Wartą. Początek o godzinie 18:00.

III liga, 28. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 Piotr Kwaśniewski 42’
0:2 Michał Mokrzycki (rzut karny) 79’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Kocik, Ekwueme – Budzyński, Żukowski, Łokietek, Maćkowiak, Czarnecki, Wieczorek, Cygan.
Ruch Chorzów: Bielecki – Kawula, Paszek, Mokrzycki, Foszmańczyk (C), Janoszka, Kowalski, Będzieszak, Kulejewski, Kwaśniewski, Neugebauer – Grzywaczewski, Wójtowicz, Rudek, Siwek, Kozlenko, Lechowicz, Guzdek.