Remis Lechii II z wiceliderem

2021-05-02 14:11

29. kolejkę JAKO IV Ligi zakończył niedzielny pojedynek Lechii II Zielona Góra z Dębem Sława-Przybyszów. Po ciekawym starciu Zielonogórzanie podzielili się punktami z faworyzowanym wiceliderem tabeli.

W tym obfitującym w gole spotkaniu pierwsze słowo należało do zespołu gości. Drużyna z powiatu wschowskiego wyszła na prowadzenie już w 7. minucie po bramce Bartosza Skiby. Na odpowiedź podopiecznych Macieja Góreckiego czekaliśmy niecałe pół godziny. W 32. minucie sfaulowany w polu karnym Dębu został Jan Zioła, po czym rzut karny wykorzystał Maciej Brzeźniak.

Remis do przerwy był dla Lechii dobrym wynikiem, ale nie zamierzała ona na tym poprzestać. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:1 strzelił Michał Łokietek, wykorzystując dobre podanie Macieja Maćkowiaka. Ta część spotkania była jednak bardzo intensywna, bowiem oba zespoły często zadawały kolejne ciosy. W 66. minucie nastąpiło wyrównanie ze strony gości, również z rzutu karnego. Odpowiedzią zielonogórzan była błyskawiczna bramka Adriana Topolskiego i znów to Lechia objęła prowadzenie. Mimo to, piłkarze ze Sławy zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 3:3 – na 10 minut przed końcem dokonał tego Mikołaj Kiełczewski.

Remis z wiceliderem pozwolił ekipie z Winnego Grodu utrzymać 12. lokatę w tabeli. Za tydzień uda się ona do Gorzowa na mecz z 4. w klasyfikacji Stilonem.

JAKO IV Liga, 29. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Dąb Sława-Przybyszów (1:1)
0:1 Bartosz Skiba 7’
1:1 Maciej Brzeźniak (rzut karny) 32’
2:1 Michał Łokietek 48’
2:2 Bartosz Skiba (rzut karny) 66’
3:2 Adrian Topolski 70’
3:3 Mikołaj Kiełczewski 80’

Lechia II Zielona Góra: Marczak – Łokietek, Bartczak, Wieczorek, Olejniczak (C), Brzeźniak, Jasiak, Czarnecki, Maćkowiak, Zioła, Lisowski – Jasiński, Haraś, Żurawski, Sowiński, Topolski, Cygan.
Dąb Sława-Przybyszów: Sala – Suplicki, Siwy, Krawczyk, Szymański, Chałupka, Kruszyński, Koppenhagen, Wieczorek, Kręc, Skiba – Turański, Kiełczewski, Jodłowiec, Czyż, Korczak.