CLJ U17: Lechia powalczyła, ale przegrała z Zagłębiem

2021-05-03 20:08

W niedzielę juniorzy młodsi Lechii Zielona Góra powalczyli w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem. Niestety przegrali ten mecz 2:5.

Pierwsza połowa w Lubinie nie zapowiadała tak dużej liczby bramek. Gospodarze na półmetku spotkania prowadzili 1:0 po bramce w 18. minucie. Na początku drugiej odsłony Zagłębie dołożyło drugie trafienie, ale po nim do głosu doszli zielonogórzanie. Najpierw rzut karny wykorzystał Igor Kurowski, a niedługo po tym Dominik Figaś wyrównał na 2:2.

W tym intensywnym fragmencie gry Lechia miała nawet okazję wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystała drugiej „jedenastki”. To był przełomowy moment tego pojedynku, gdyż miejscowi trzema szybkimi golami przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Aktualnie Lechia zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U17. Już w środę zagra na własnym boisku z trzecim Rakowem Częstochowa. Początek meczu o godzinie 12:00.

Centralna Liga Juniorów U17, 9. kolejka: Zagłębie Lubin – KS Lechia Zielona Góra 5:2 (1:0)