Finał PLK nr 4: Zastal zdemolowany w Ostrowie

2021-05-03 21:40

Fatalna druga kwarta przeszkodziła Enea Zastalowi BC Zielona Góra w wyrównaniu stanu rywalizacji finałowej Energa Basket Ligi. Arged BM Slam Stal Ostrów zwyciężyła 95:80 i prowadzi już 3:1.

Pierwsza kwarta nie wyglądała jeszcze tak źle w wykonaniu zielonogórzan. Obydwa zespoły wymieniały się wówczas prowadzeniem i po 10 minutach Stal prowadziła zaledwie 2 „oczkami”. Katastrofalna była za to druga odsłona spotkania – Zastal nie umiał w niej nic zrobić w defensywie, a i w ataku niewiele koszykarzom z Winnego Grodu wychodziło. Efekt tego był jednoznaczny: 34:12 jako wynik kwarty i aż 22 punkty straty zielonogórzan.

Na początku drugiej połowy ekipa z Grodu Bachusa zabrała się do walki i zdołała odrobić 11 „oczek”. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem gospodarze na niemal 10 minut ustabilizowali swoją przewagę na kilkunastu punktach. Zastal walczył o powrót do gry, ale miejscowi nie pozwolili na wiele. Przeszkodziła w tym również kontuzja Davida Brembly’ego, który pod koniec trzeciej kwarty źle wylądował i doznał urazu kostki.

Kolejny mecz już jutro o 19:30. Aby pozostać w grze Zastal musi go wygrać, gdyż w przeciwnym wypadku mistrzostwo Polski zapewni sobie ekipa z Wielkopolski.

Energa Basket Liga, finał, mecz IV: Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Enea Zastal BC Zielona Góra 95:80 (23:21, 25:10, 13:24, 25:23)
Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Kell 12, Mokros 0, Sobin 6, Garbacz 17, Smith 20 – Florence 25, Wojciechowski, Pławucki, Andersson 10, Ryżek 0, Kucharek 3, Ogden 2.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 12, Williams 2, Bowlin 9, Berzins 11, Groselle 21 – Porada, Traczyk, Brembly 14, Sulima 0, Put 5, Freimanis 3, Koszarek 3.